У заяві G7 не буде згадки про ордер МКС на арешт Нетаньягу – Reuters
У заяві G7 не буде згадки про ордер МКС на арешт Нетаньягу – Reuters

У заяві G7 не буде згадки про ордер МКС на арешт Нетаньягу – Reuters

У заяві G7 не буде згадки про ордер МКС на арешт Нетаньягу – Reuters

Країни Групи семи погодилися з тим, що "не може бути ніякої еквівалентності між терористичним угрупуванням ХАМАС і Державою Ізраїль".

У спільній заяві міністрів закордонних справ країн Великої сімки не буде згадано про ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, незважаючи на зусилля італійської сторони, яка приймала зустріч, знайти спільну позицію з цього питання. Про це повідомляє Reuters.

Італія, яка наразі головує в G7, заявила в понеділок, що хоче спробувати виробити спільну позицію щодо ордеру МКС на арешт ізраїльського прем’єра на дводенній зустрічі, яку вона приймала в курортному містечку Ф'юджі і яка завершилася у вівторок.

У проекті підсумкової заяви, що має з'явитися за результатами обговорення, з яким ознайомилися журналісти, не було прямої згадки про рішення Суду.

"Здійснюючи своє право на захист, Ізраїль повинен повністю дотримуватися своїх зобов'язань за міжнародним правом за будь-яких обставин, включаючи міжнародне гуманітарне право. Ми підтверджуємо нашу прихильність міжнародному гуманітарному праву і будемо виконувати наші відповідні зобов'язання", – йдеться у заяві.

У документі також додали, що "не може бути ніякої еквівалентності між терористичним угрупуванням ХАМАС і Державою Ізраїль".

Нагадаємо, 21 листопада Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта. Їх звинувачують у "злочинах проти людяності та воєнних злочинах, скоєних у період з 8 жовтня 2023 року до 20 травня 2024 року", тобто після нападу ХАМАС 7 жовтня. Того ж дня Суд видав ордер на арешт лідера військового крила ХАМАС (бригада Аль-Касама) Мохаммеда Діаба Ібрагіма Аль-Масрі, відомого як "Дейф".

Президент Сполучених Штатів Джо Байден обурився видачею ордера на арешт ізраїльських політиків і заявив, що Ізраїль та ХАМАС ніяк не ототожнюються. Водночас британський уряд підтвердив, що дотримуватиметься міжнародних юридичних зобов’язань і арештує Нетаньягу, якщо він прибуде в країну. Те ж саме зробили у Канаді.

Інші держави, зокрема Ірландія, Нідерланди, Іспанія та Італія заявили про готовність виконувати свої зобов’язання перед МКС. Зі свого боку прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запросив Нетаньягу з офіційним візитом, що також демонструє відмінність у підходах країн до цього питання.

Джерело матеріала
loader
loader