Шольц пояснив, чому Німеччина «не має права» передати Україні далекобійні ракети
Шольц пояснив, чому Німеччина «не має права» передати Україні далекобійні ракети

Шольц пояснив, чому Німеччина «не має права» передати Україні далекобійні ракети

Канцлер ФРН Олаф Шольц обіцяє продовжувати «обережний курс у питанні війни та миру» в разі переобрання його главою уряду.

Про це він заявив в ефірі програми Heute Journal на телеканалі ZDF, передає Укрінформ.

За словами політика, війна в Європі – це тема, яка дуже турбує багатьох громадян Німеччини, в тому числі і його. «І в такій війні необхідно добре подумати, як бути розумними, як діяти обережно,… розумно діяти, коли йдеться про війну та мир», – підкреслив Шольц.

Він відверто роздратований, що протягом майже трьох років лунають заяви про те, що чогось зроблено недостатньо, щось ще треба зробити, та при цьому часто майже не помічається, що Німеччина під керівництвом Шольца вже давно стала основним постачальником допомоги Україні.

Канцлер повторив, що вважає, що саме тому, що Німеччина є найбільшим і найнадійнішим прихильником Києва, вона не має права робити певні речі, як-от передавати далекобійні ракети та дозволяти удари вже переданою німецькою зброєю по цілях на території Росії.

«Я думаю, що такий курс знаходить підтримку більшості громадян, і це буде можливим, лише якщо я буду й надалі його представляти», – заявив Шольц і пообіцяв, що не зверне з цього курсу, які б докори не лунали на його адресу.

Він аргументував свою позицію тим, що Німеччина не лише не є ядерною державою, але є великою країною в центрі Європи, яка має «дуже добре зважувати, що вона робить».

Коментуючи свій нещодавній дзвінок російському диктатору Володимиру Путіну, який став предметом критики, Шольц повторив, що «подзвонити Путіну було відповідально та необхідно». Німецький політик зауважив, що телефонував російському керівнику у 2022 році, і це ніколи не були дружні розмови, як і цього разу. «Але треба говорити, щоби почути», – підкреслив Шольц, додавши, що йому важливо було довести, що Путін не має розраховувати на припинення Німеччиною підтримки України.

Глава уряду ФРНтакож повторив, що Росія в майбутньому має бути за столом переговорів.

На зауваження модераторки про те, що Шольц робить свою передвиборчу кампанію «на спині України», Шольц категорично не погодився і заявив: «Це соромно».

Як повідомлялося, напередодні, 25 листопада, керівництво Соціал-демократичної партії офіційно висунуло кандидатуру Олафа Шольца як претендента на крісло канцлера на майбутніх виборах, які мають відбутися наприкінці лютого, якщо Бундестаг висловить недовіру уряду в грудні.

Теги за темою
Україна Німеччина допомога
Джерело матеріала
loader
loader