«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом»
У ранково-денному блоці каналу «Freeдом» екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж пов’язав збільшення кількості бойових зіткнень на лінії фронту з прагненням Кремля просунутися до Нового року на всіх важливих для нього ділянках — Курахівському, Покровському, Торецькому, Куп’янському, Курському напрямках. Зараз на Курахівський та Покровський напрямки припадає до 70% всіх ворожих атак та ударів упродовж доби, зазначив Маломуж, однак ворог не може досягти успіхів, пропорційних втратам, яких зазнає.
Член політради «Єдиного національного руху» Грузії Дмитро Шашкін нагадав, що жодна міжнародна спостережна місія не визнала парламентські вибори в Грузії справедливими та вільними, а місцеві спостерігачі відзначили, що зафіксовані порушення безпосередньо вплинули на підсумки волевиявлення. За словами Шашкіна, у 2020 році в Грузії теж фіксували фальсифікацію результатів парламентських виборів, але не в таких масштабах, як нині. Опозиція мусить зберегти єдність і разом із західними партнерами домогтися скасування підсумків виборів.
Військовий оглядач Денис Попович назвав удар Росії по Дніпру балістичною ракетою зі складу комплексу «Кедр» початком нового етапу війни. За його словами, в історії воєн ще не було випадків скидання міжконтинентальної балістичної ракети, носія ядерної зброї, на мирне місто.
У вечірньому блоці каналу «Freeдом» директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун висловив думку, що для ударів по російських аеродромах більше підійдуть дрони, які Україна вже застосовувала. А от склади боєприпасів є гарними цілями для ударів західними далекобійними ракетами. За словами гостя, англійські та французькі ракети призначені для знищення штабів, бункерів, тоді як ATACMS можна використовувати зокрема по військових аеродромах, а також по місцях дислокації особового складу, полігонах тощо. Деякі системи російської ППО здатні збивати західні ракети, однак Росія дуже велика країна і фізично не в змозі повністю прикрити кордони і всі важливі об’єкти, чим наші захисники й користуються, резюмував Ягун.
Військовий експерт Валерій Рябих зазначив, що Україна на момент приєднання до «Оттавської конвенції» про заборону застосування, накопичення, виробництва протипіхотних мін та їхнє знищення володіла п’ятим у світі арсеналом протипіхотних мін. Росія тоді володіла другим у світі арсеналом цих мін і не збиралася їх знищувати. Тобто держава, яка підписала «Оттавську конвенцію», є суб’єктом агресії з боку країни, яка не є підписантом. На думку гостя, надання американськими партнерами Збройним силам України протипіхотних мін може допомогти зупинити «м’ясні штурми», на які зараз робить ставку ворог.
Керівник литовського офісу Freedom House Вітіс Юрконіс зазначив, що підґрунтям глибокої співпраці країн Балтії та України є розуміння загрози, яку несе Кремль. Регіональна співпраця має лише плюси, зазначив Юрконіс, наголосивши, що солідарність і голос кожної країни дуже важливі.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.