Біля станції «Академік Вернадський» українські вчені нарахували майже 4000 пінгвінів
Біля станції «Академік Вернадський» українські вчені нарахували майже 4000 пінгвінів

Біля станції «Академік Вернадський» українські вчені нарахували майже 4000 пінгвінів

На острові Галіндез, в районі станції "Академік Вернадський", українські вчені нарахували майже чотири тисячі пінгвінів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

"На нашому острові Галіндез біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко нині нарахував майже 4 тисячі цих птахів. Більшість – субантарктичні пінгвіни, які щороку дедалі більше захоплюють околиці станції. У близько 900 гніздах уже є яйця, переважно – по два. Висиджує їх пара батьків по черзі: поки хтось ходить годуватися в океан, інший залишається на гнізді. Потім вони міняються", - ідеться у повідомленні.

У центрі нагадали, що субантарктичні пінгвіни виводять потомство у гніздах з камінців. На лапах яйця вигрівають інші види – королівські та імператорські. Однак їхні представники не живуть у районі станції “Академік Вернадський”, а лише дуже зрідка заходять в гості.

Період визрівання яєць – приблизно 34-36 днів. Оскільки перші яйця почали з'являтися на початку листопада, то пташенята почнуть вилуплюватися до середини грудня.

Українські вчені проводять спостереження за пінгвінами та іншими птахами в контексті зміни клімату. Міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із беззаперечних доказів потепління в Антарктиці.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей проходить благодійна авторська фотовиставка “Кольори білого континенту”, яка ілюструє тваринний світ і пейзажі Антарктики.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Джерело матеріала
loader
loader