ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства
ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства

ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства

В рамках акції можна, зокрема, поширити контакти допомоги для постраждалих і поділитись власними думками чи історією про гендерне насильство у соцмережах.

ООН в Україні запустила онлайн-кампанію в межах «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Про це повідомляють організатори акції.

Кампанія проходить щороку з 25 листопада по 10 грудня. Її мета — привернути увагу до цієї теми та закликати протидіяти будь-яким формам гендерно зумовленого насильства.

Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) — це дії проти людини через її стать чи гендер, що завдають їй фізичної, психологічної, сексуальної або економічної шкоди. Проявами ГЗН зазвичай є домашнє насильство, домагання, насильство з боку інтимного партнера, примусові шлюби, сексуальна експлуатація та інші шкідливі практики.

Як пишуть організатори, кожна третя жінка в світі хоча б раз у житті зазнавала фізичного або сексуального насильства. Близько 70% жінок зазнають насильства під час війн та криз. При цьому лише третина постраждалих звертається за допомогою.

В умовах війни ця тенденція стає особливо небезпечною, адже постраждалі схильні применшувати свій біль перед загальнонаціональними проблемами, пояснювати заподіяну шкоду особливостями переживань чи характеру кривдника/-ці та вважати звернення про допомогу «невчасним».

Тому ООН в Україні запускає кампанію #СтопНасильствуЗараз, аби підкреслити, що протидія насильству не терпить зволікань.

Щоб долучитись до акції, можна:

1. Поділитись інформацією про контакти допомоги для постраждалих від гендерно зумовленого насильства:

  • Урядова гаряча лінія: 15-47;
  • Національна гаряча лінія: 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного);
  • Поліція: 102 (в екстрених випадках).

2. Поширити матеріали кампанії, використовуючи хештеги  #СтопНасильствуЗараз та #16ДнівПротиНасильства.

Матеріали доступні за посиланням: Аватарка проєкту, Кавер сторінки для Facebook, Ключове зображення.

3. Поділитись власними думками чи історією про ГЗН у своїх соцмережах, або ж дізнатись більше про проблему на офіційній вебсторінці проєкту.

«Насильство — це серйозний і складний виклик, тому в протидії йому важливий кожен голос. Почнімо діяти вже зараз!», — пишуть організатори акції.

Читайте також
30 листопада — дедлайн подачі відеоробіт на конкурс у межах акції «16 днів проти насильства»
Без травмування і драматизації: як писати про домашнє насильство без клікбейту
500 жертв сексуального насильства росіян отримають по 3 тисячі євро від Global Survivors Fund
Слова допомагають. Запустили інформаційну кампанію про способи подолання стресу в дітей і дорослих під час війни
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
ООН
Джерело матеріала
loader