Альтернативні джерела енергії допоможуть без дискомфорту пережити відключення світла. А якими можуть бути джерела енергії та наскільки вони вигідні – розповідає 24 Канал з посиланням на статтю видання Mind.
Які джерела енергії будуть корисними вдома
Сонячні панелі
Сонячні панелі перетворюють енергію сонця на електрику. Їх встановлюють на дахах, фасадах, полях або балконах. У багатоквартирних будинках сонячні системи можуть забезпечити роботу ліфтів та насосів навіть під час відключень. Завдяки скасуванню мита й ПДВ, а також пільговому кредитуванню, обладнання стало доступнішим. На встановлення станції до 10 кіловатів із акумуляторами можна отримати кредит до 480 000 гривень із компенсацією відсотків на 10 років.
Для роботи системи потрібні інвертор і акумулятори. Надлишкову енергію можна продавати в мережу. Домашня СЕС потужністю 5 кіловатів коштує від 110 000 гривень, окупність — 5–6 років. Для автономності потрібна потужність 10 кіловатів, що забезпечує роботу дому 12 – 24 години. Менш потужні панелі на балконі здатні підтримувати роботу базових приладів, як-от чайник.
Сонячна черепиця та колектори
Сонячна черепиця поєднує функцію даху та генерації енергії, але коштує дорожче – близько 3 700 гривень за квадратний метр. Сонячні колектори для нагрівання води чи опалення коштують 60 000 – 100 000 гривень і окупаються за 3 – 6 років.
Вітрові електростанції
Вітрогенератори працюють цілодобово, ефективніше взимку. Вертикальна турбіна на 100 ватів коштує від 8 000 гривень, горизонтальна – дорожче, але продуктивніша. Комбінація сонячних і вітрових станцій підвищує ефективність.
Гідроелектростанції
Малі гідроустановки використовують поточну воду для генерації енергії. Наприклад, саморобна ГЕС на 150 – 300 ватів обійдеться у 10 000 гривень. Однак потрібен постійний потік води, а законодавче регулювання таких установок в Україні відсутнє.
Геотермальна енергетика та біогенератори
Теплові насоси використовують тепло землі, води чи повітря. Їхня вартість стартує від 30 000 гривень. Біогенератори працюють на органічних відходах, у побуті для цього використовують твердопаливні котли від 15 000 гривень.