Медики "Охматдиту"допомогли дівчині з рідкісною патологією статевих органів
Медики "Охматдиту"допомогли дівчині з рідкісною патологією статевих органів

Медики "Охматдиту"допомогли дівчині з рідкісною патологією статевих органів

Лікарі "Охматдиту" допомогли 12-річній дівчинці з рідкісною патологією - адреногенітальним синдромом. Її внутрішні статеві органи були розвинені як жіночі, але зовнішні мали чоловічу будову. Про це повідомили у "Охматдиті".

- Ми хочемо поділитися з вами унікальною історією прекрасної, ніжної та сильної дівчинки. Наша пацієнтка мала особливість – її зовнішні статеві органи сформовані як чоловічі. І хоча це рідкісна патологія, такі випадки трапляються і змушують страждати дітей як фізично, так і емоційно, - заявили в лікарні. 

Дівчинка народилася з адреногенітальним синдромом — рідкісним захворюванням, що викликане надмірною секрецією чоловічих статевих гормонів наднирковими залозами. У результаті цієї патології зовнішні статеві органи формуються за чоловічим типом, хоча внутрішні органи залишаються жіночими.

- У дитини внутрішні статеві органи розвинуті як жіночі. Вона має матку, вагіну, яєчники, але є одне "але" – саме вагіна впадає дуже близько до сечового міхура. У неї найвищий ступінь цієї патології, коли вихід статевих органів і вихід сечовивідної системи об'єднаний і виходить через уретру. Тому зовнішні статеві органи мають суто звичайний вигляд чоловічого пенісу, – розповів завідувач відділення урології НДСЛ "Охматдит" Максим Пономаренко.

Лікарі провели реконструкцію зовнішніх жіночих статевих органів у дівчинки. Тривалість операції перевищила 6 годин. Дівчинку вже виписали додому. Попереду на неї чекає реабілітація та шанс на повноцінне життя, зберігаючи можливість стати мамою в майбутньому.

Адреногенітальний синдром (АГС), також відомий як вроджена гіперплазія надниркових залоз, є рідкісним генетичним захворюванням. Поширеність АГС у світі становить приблизно 1 випадок на 10 000–20 000 новонароджених. 

  • У листопаді у Львові 14-річна дівчина вдруге за рік звернулася до лікарів з приводу задишки та труднощів з диханням після використання вейпу.
  • У вересні медики львівської дитячої лікарні святого Миколая врятували 1-річну дівчинку з Рівного, у якої все почалося з звичайної вітрянки. Через ускладнення, спричинені інфекцією, дитина потрапила до лікарні в медикаментозній комі.
Джерело матеріала
loader
loader