Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України
Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України

Понад 700 гостей українського павільйону з усього світу були вражені побаченим.

Ліси, які палають. Тварини, які гинуть. Ракети, які влучають. І все це  – у панорамному відео, доповненому об’ємною звуковою картиною. Україна показала VR-досвід про скалічену війною природу на всесвітній кліматичній конференції СОР29, яка проходила у Баку з 11 по 22 листопада. Проєкт, реалізований громадськими організаціями SaveDnipro та UAnimals, не залишив байдужим нікого.

Понад 700 гостей українського павільйону з усього світу були вражені побаченим. Про свої відчуття гості павільйону розповіли у цьому відео (автор відео: UAnimals).

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України - Фото 1

Гості українського павільйону занурюються у VR-досвід.

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України - Фото 2Декому не вдавалося стримати сльози.

Досвід занурення у віртуальну реальність, яка розповідає про сумну реальність зруйнованого довкілля, отримали представники Бразилії, Малайзії, Мадагаскару, Німеччини, Казахстану, Індії, Болівії, Ефіопії, Великобританії, США, Індонезії, Таїланду, Литви, Італії, Уганди, Канади, Австралії, Киргизстану, Туреччини, Словенії, Норвегії, Франції та інших країн.

Серед тих, хто переглянув VR-контент, були й високі гості:

  • Дженніфер Малхерн Гранхолм – міністерка енергетики США;
  • Керрі Маккарті – міністерка з питань клімату Великобританії;
  • Сімонас Гентвілас – міністр охорони навколишнього середовища Литви;
  • Антон Герхард – депутат Бундестагу Німеччини;
  • Сеймур Мардалієв – Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні;
  • Джеффрі Пайєтт – помічник Державного Секретаря США з енергетичних питань, та інші.

Всі вони отримали перелік запропонованих Україною кроків, які призведуть до покарання агресора і допоможуть природі загоїти рани.

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України - Фото 3

Міністерка енергетики США Дженніфер Малхерн Гранхолм. 

Про ідею двох громадських організацій SaveDnipro та UAnimals використати VR-досвід розповідає голова та співзасновниця ГО SaveDnipro Ірина Черниш:

«СОР29 – це міжнародний майданчик, де Україна має бути почутою. Але коли ти третій рік поспіль говориш про катастрофічний вплив війни на довкілля, то світ, на жаль, до цього звикає. Тому ми – SaveDnipro та UAnimals – звернулися до технології, яка в прямому сенсі занурює глядача в реальність скаліченої війною природи. Ми вірили, що гості українського павільйону, які буквально відчують на собі біль українського довкілля, дослухаються до наших закликів змусити росіян компенсувати збитки за завдану шкоду та сприяти відновленню зруйнованих екосистем».

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України - Фото 4

Артем Іваненко з Mriya Production (на другому плані) розпочинає черговий сеанс.

Контент з ефектом занурення створено студією Mriya Production — кращими українськими розробниками імерсивних комунікацій, лауреатами міжнародних креативних фестивалів Cannes film festival, BFI London Film Festival, Ciclope Festival (Берлін) та інших. Занурюючий художній відеоряд 360⁰ доповнений просторовим звуком, що підсилює емоційний вплив на глядача.

Артем Іваненко з Mriya Production ділиться своїми спостереженнями: «Часто нас питають - чому обрали саме такий формат? На що я відповідаю, що за три роки тема війни стала периферійною для більшості людей у світі, вони «втомилися» від війни. Саме тому ми обрали шлях впливу на базові відчуття аудиторії. Цим імерсійним досвідом ми пропускаємо інформацію через серце глядача, тримаючи його головним героєм в центрі подій. І саме це змушує надовго закарбувати емоцію, а, разом з цим, і ту інформацію, яку ми хочемо донести кожному».

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України - Фото 5

Емоційні реакції траплялися як під час, так і після перегляду.

Авторка ідеї та керівниця проєкту Олена Романюкова з SaveDnipro підкреслює, що при створенні VR-контенту було проведене дослідження фото- та відеоматеріалів з постраждалих регіонів України, що забезпечило максимальну автентичність візуалізації.

Місія проєкту полягала не тільки в демонстрації понівеченого довкілля, а й в адвокацїї справедливості для України. Про цю складову проєкту розповів засновник UAnimals Олександр Тодорчук:

«Навіть коли припиняться бойові дії, перестануть вибухати снаряди та ракети, людство все одно відчуватиме наслідки російських злочинів проти природи. UAnimals з початку повномасштабного вторгнення домагається визнання екоциду злочином та закликає світ діяти вже зараз. Реальність творить не штучний інтелект, а люди. У якому майбутньому ми будемо жити, залежить від нас. Поки що наша реальність — світ, де росія безкарно знищує все навколо».

Після завершення перегляду VR-контенту з глядачами спілкувалися адвокаційна директорка ГО SaveDnipro Вікторія Войціцька та екологічна директорка ГО SaveDnipro Анастасія Скок. Вони пояснювали як важливо підтримати Україну в питаннях компенсації збитків країною-агресором та подальшого відновлення навколишнього середовища. Гості залишали свої побажання у спеціальній книзі відгуків.

Кліматична конференція СОР29: світ побачив, як війна знищує природу України - Фото 6

Адвокаційна директорка ГО SaveDnipro Вікторія Войціцька пропонує гостю залишити відгук.

Проєкт реалізовано ГО SaveDnipro та ГО UAnimals за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та CEO Club. Завдяки співпраці з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України команда проєкту отримала можливість представляти Україну на  СОР29 у складі офіційної делегації.

Реклама, згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України №2849-IX від 31.03.2023

Теги за темою
Україна ООН
Джерело матеріала
loader
loader