Глава контррозвідки Чехії застеріг НАТО не штовхати Україну до «поганого миру»
Глава контррозвідки Чехії застеріг НАТО не штовхати Україну до «поганого миру»

Глава контррозвідки Чехії застеріг НАТО не штовхати Україну до «поганого миру»

Глава Служби безпеки та інформації (BIS) Чехії Міхал Куделка попередив країни НАТО, що підштовхування України до значних поступок з метою припинення війни лише додасть сміливості Росії.

Про це він сказав в інтерв’ю Bloomberg, передає Укрінформ.

«Росія витратить, можливо, наступні 10-15 років на те, щоб оговтатися від величезних людських і економічних втрат і підготуватися до наступної мети - Центральної та Східної Європи. Якщо Україна програє або буде змушена ухвалити невигідну мирну угоду, то Росія сприйме це як перемогу», - вважає Куделка.

Його оцінку підтримують інші європейські спецслужби. Головний німецький розвідник Бруно Каль попередив минулого місяця, що російський диктатор Путін буде готовий до військової взаємодії з НАТО до кінця десятиліття.

За словами Куделки, міжнародне право вимагає від Росії вивести всі війська, повернути окуповані або анексовані території та виплатити репарації.

Чехія є рішучою прихильницею України, вона приймає у себе сотні тисяч біженців та організовує постачання боєприпасів. Разом із Польщею, а також країнами Балтії та Скандинавії вона намагається переконати інших союзників продовжувати озброювати Україну, незважаючи на громадську підтримку, що слабшає, і невдачі на полі бою.

За словами Куделки, повномасштабне вторгнення РФ в Україну у 2022 році має нагадати західним країнам, що Росія є «імперською наддержавою з імперськими бажаннями», яка «абсолютно зневажливо ставиться» до своїх військових втрат і смертей цивільного населення.

Відтоді, як Куделка очолив контррозвідку вісім років тому, Чеська Республіка зробила радикальні кроки зі скорочення можливостей російської розвідки та впливу на місцеву політику й бізнес. Чехія заборонила російським постачальникам брати участь у проєкті ядерної енергетики, скоротила залежність від свого природного газу та вислала переважну більшість шпигунів Кремля з дипломатичним прикриттям.

На відміну від деяких інших європейських країн, празький уряд вжив заходів, щоб ускладнити можливість для росіян відвідувати країну, володіти там бізнесом чи нерухомістю та отримати чеське громадянство. Тепер Чехія намагається переконати Європейський Союз заборонити російським дипломатам подорожувати між державами-членами без віз як спосіб подальшого обмеження розвідувальної діяльності.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні Куделка заявляв, що Росія залишається найбільшою загрозою для безпеки Чеської Республіки та всієї Європи.

Фото: ceskenoviny.cz

Теги за темою
Україна НАТО Чехія
Джерело матеріала
loader