"Діла не буде": снайпери ЗСУ розповіли про мобілізацію, навчання та бойові завдання
"Діла не буде": снайпери ЗСУ розповіли про мобілізацію, навчання та бойові завдання

"Діла не буде": снайпери ЗСУ розповіли про мобілізацію, навчання та бойові завдання

Один зі снайперів має чотирьох дітей, але не погодився на відстрочку. Інший — пішов в армію у 19 років. Бійці пояснили, що бажають захистити батьківщину, але не вважають, що припустимий примус до армії.

Двоє снайперів ЗСУ перебувають у війську понад десять років, боронили Маріуполь, Широкине, Попасне, Золоте. Зараз вони перебувають в умовному тилу, але готові в будь-який момент опинитись на фронті. Бійці розповіли "РБК-Україна" про ставлення до примусового призову і про те, чому навчають та як працюють снайпери.

Журналісти поспілкувались з двома бійцями снайперської групи у складі розвідувальної групи ЗСУ — з командиром групи на прізвисько "Удав" та бійцем на прізвисько "Фізрук", снайпером 1 категорії. Військові назвали свій підрозділ "специфічним" та розповіли, що мобілізовані в нього не потрапляють. Переважна більшість членів команди — професійні військові, а не мобілізовані чи добровольці. При цьому командир має чотирьох дітей, міг би оформити відстрочку, але не зробив цього, бо дітей "потрібно захищати". Своєю чергою "Фізрук" пішов в армію 19-річним добровольцем, і люди навколо дивувалися такому рішенню.

"Тим більше рідко потрапляють мобілізовані. Частіше йдуть за переведенням з інших підрозділів. Бувають цивільні, але в більшості це мотивовані добровольці", — сказав командир групи.

Також "Удав" та "Фізрук" поділились думками щодо примусової мобілізації. Вони вважають, що це "погана ідея", оскільки людина опиняється там, де не хоче бути, і "діла з таких точно не буде".

"Заганяти на передову тих, хто тут не хоче бути – це все одно що давати вирішити університетську задачу 12-річній дитині"

Як з'ясувалось, бійцям доводиться виконувати різні задачі, а не лише влучно стріляти по ворогу з великої відстані. Зі слів бійців, вони бувають і піхотинцями, і штурмовиками, і снайперами. Крім того, в підрозділі є люди, які виконують інші специфічні задачі, наприклад, працюють з дронами ("літуни") чи корегувальники вогню. Підготовка відбувається в кілька етапів, пояснили вони. Спершу усі отримують базову піхотну підготовку. Потім — здобувають знання, необхідні розвідникам. Після цього обирають, яка саме роль їм найбільше підходить — чи аеророзвідника, чи кулеметника, чи медика, і також проходять, за потреби, додаткові курси.

"Робота така, що як не маєш бажання, то ніякий інструктор не змусить таке робити", — додали бійці.

Снайпери пояснили, що на лінії фронту вони є важливою ціллю для ворога — за ними стежать, за ними полюють. Розповіли про один випадок, під час якого "Фізрук" ледь не загинув. Військовий працював по російських кулеметниках, допомагав підрозділу тримати позиції на Сіверському напрямку. Коли ж вороги зрозуміли, що їх "знімає" снайперська гвинтівка, то почали стріляти спершу з міномета, а потім і з РСЗВ "Град", і з установки "Солнцепьок". Гвинтівка постраждала — фото покрученої зброї опублікували на порталі.

Снайпери ЗСУ - гвинтівка, яка постраждала під час обстрілу
Фото: РБК-Україна

Зазначимо, 25 листопада сержант ЗСУ Андрій ЗСУ висловився щодо мобілізації та дій терцентрів комплектування. На думку військового, працівникам ТІК треба дозволити стріляти по особах, які чинять спротив.

Нагадуємо, народна депутатка Ірина Констанкевич розповіла, звідки Сили оборони можуть набрати ще 100 тисяч бійців, не чіпаючи чоловіків в тилу.

Теги за темою
війна Збройні сили України
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader