В Європі знову заговорили про відправлення військ до України: кого насправді можуть направити
В Європі знову заговорили про відправлення військ до України: кого насправді можуть направити

В Європі знову заговорили про відправлення військ до України: кого насправді можуть направити

Таку думку в етері 24 Каналу висловив політолог, партнер комунікаційної агенції Good Politics Максим Джигун, припустивши, що це можуть бути спеціалісти, які навчатимуть українських бійців, або займатимуться кібербезпекою, або інженерними питаннями.

Показова поведінка ЄС в бік США

Серед відряджених Європою в Україну можуть бути люди, які надаватимуть технічну підтримку, аби покращити спроможність України ефективніше й оперативніше виконувати завдання, які перед нею в період війни визначені.

Тому що, зі слів Джигуна, бажання безпосередньо втручатися в російсько-українську війну, розміщуючи своїх військових зі зброєю на кордоні та в такий спосіб стримуючи російських солдатів, наразі в партнерів України немає.

Але такий "пас" в бік США та нового президента Трампа, який каже, що хоче сплачувати менші чеки з американського бюджету на це протистояння чи будь-які інші, може бути частиною демонстрації серйозних намірів європейців бути активніше залученими до врегулювання російсько-української війни,
– озвучив політолог.

Рішення щодо відряджання своїх спеціалістів Європа, на думку політолога, може ухвалити й реалізувати на практиці.

Однак поки що це більше схоже на політичні заяви, які мали електоральне в тому числі підґрунтя, як у випадку з Францією, та були спрямовані на те, аби продемонструвати своє лідерство,
– вважає Джигун.

Зазначимо, що можливість вирушення військ до України європейські країни розглядаютьна тлі ймовірного зниження підтримки ЗСУ з боку США після того, як у Білий дім увійде новий президент Дональд Трамп. Спочатку про це заговорив президент Франції Еммануель Макрон у лютому, однак не всі країни ЄС позитивно на це відреагували, зокрема таку ініціативу не підтримала Німеччина.

Джерело матеріала
loader