Українські виробники збільшили експорт яловичини та худоби у жовтні
Українські виробники збільшили експорт яловичини та худоби у жовтні

Українські виробники збільшили експорт яловичини та худоби у жовтні

Експорт яловичини з України зростає

Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі говорить, що експорт також зростає завдяки обмеженню пропозиції товару на експортних ринках через спалах катаральної лихоманки у поголів'я ВРХ в ЄС, повідомляє 24 Канал із посиланням на "Асоціацію виробників молока".

Важливо! Попередні дані ДССУ свідчать, що, у жовтні 2024 року Україна експортувала 2,4 тисячі тонн ВРХ живою вагою, що на 14% більше порівняно до вересня 2024 року і на 71% більше порівняно до жовтня 2023 року. Виторг за поставлених тварин склав 5,07 мільйона доларів і збільшилась на 13% порівняно до вересня 2024 року і на 81% порівняно до жовтня минулого року. В січні-жовтні 2024 року Україна експортувала 12,85 тисячі тонн ВРХ (-20%) на суму 24,32 мільйона доларів (-0,4%).

У жовтні 2024 року українські експортери поставили на зовнішні ринки близько 1 тонни свіжої або охолодженої яловичини на суму 7 тисяч доларів. Натуральні обсяги експорту скоротилися на 12% порівняно до вересня поточного року та на 16 тонн порівняно до жовтня минулого року.

Натуральні обсяги експорту мороженої яловичини в жовтні склали 2,18 тисячі тонн, що на 26% більше порівняно до вересня 2024 року і на 21% більше порівняно до жовтня минулого року. Грошова виручка за поставлене м'ясо склала 8,28 мільйона доларів, що на 25% більше ніж у вересні 2024 року, але на 13% менше порівняно до жовтня 2023 року.

Зверніть увагу! Георгій Кухалейшвілі припускає, що в жовтні Україна збільшила обсяги експорту ВРХ живою вагою та мороженої яловичини в умовах активізації попиту на зовнішніх ринках. За інформацією Irish Farmers Journal, підприємства харчової промисловості роблять запаси яловичини напередодні новорічних свят, що підштовхує ціни ВРХ в Ірландії. Президент Асоціації м'ясної промисловості Нової Зеландії Сирма Карапеєва підкреслює, що попит на яловичину все ще існує, за виключенням Китаю, попри скорочення постачань в останні місяці.

Сьогодні високий попит на яловичину спостерігається в США, де протягом останніх років суттєво скоротилося поголів'я ВРХ. Америка вже є головним ринком збуту червоного м'яса для Австралії. За ніші на американському ринку яловичини конкурують Австралія та Нова Зеландія. Спалах катаральної лихоманки у поголів'я ВРХ в ЄС призвів до обмеження постачання м'яса на експортні ринки, що ймовірно вплинуло на скорочення пропозиції яловичини на світовому ринку.

За попередніми даними ДССУ, в жовтні 2024 року Україна скоротила імпорт охолодженої яловичини до 16 тонн (-13%), а імпорт мороженої яловичини скоротився до 200 тонн (-12%) порівняно до вересня 2024 року. Порівняно до жовтня 2023 року імпорт охолодженої яловичини скоротився на 6%, а імпорт мороженого червоного м'яса виріс на 3%.

Джерело матеріала
loader
loader