Рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності держслужбовцям первіряють: МОЗ повідомило подробиці
Рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності держслужбовцям первіряють: МОЗ повідомило подробиці

Рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності держслужбовцям первіряють: МОЗ повідомило подробиці

Міжвідомча робоча група має повноваження ініціювати перегляд медичних справ та інформувати правоохоронні органи в разі виявлення порушень.

Наприкінці жовтня Рада національної безпеки і оборони України провела засідання, на якому розглянула ситуацію щодо правопорушень під час встановлення інвалідності держслужбовцям. За рішенням РНБО уряд схвалив план заходів щодо протидії корупції у цьому процесі.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

"У рамках виконання заходів цього плану МОЗ створило міжвідомчу робочу групу з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів", – йдеться у повідомленні. 

Ця робоча група має залучити профільних науковців та забезпечити перевірку рішень МСЕК. Також міжвідомча група має повноваження ініціювати їх перегляд, а за наявності порушень інформувати правоохоронні органи для відповідного реагування. 

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, Національного агентства з питань держслужби, СБУ, ДБР, Нацполіції, обласних адміністрацій та КМВА.

Робоча група вже сформувала список, до якого увійшли 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів, які мають інвалідність. Медичні справи цих посадовців вже направлені на експертизу, яка має встановити обґрунтованість рішень МСЕК. 

Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:

  • 32 % – податківці;
  • 26 % – прокурори;
  • 17 % – митники;
  • 25 % – співробітники інших державних органів. 

Водночас у МОЗ зазначили, що від правоохоронців продовжують надходити додаткові дані, тож перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, поповнюється.

Якщо в результаті перевірки будуть виявлені необґрунтовані встановлення інвалідності, такі справи переглядатимуть відповідно до постанови КМУ від 03.12.2009 № 317

Також для оптимізації процесу запроваджено зміни на центральному рівні. Відповідно функції Центральної МСЕК щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передано до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності.

  • Що буде з пенсіями з інвалідності після реформи МСЕК: Мінсоцполітики надало пояснення
  • Очільників МСЕК не допустять до роботи в нових лікарських комісіях: у МОЗ відповіли, ким замінять
  • Як буде проходити оцінка інвалідності за новими правилами: всі деталі
 
Джерело матеріала
loader
loader