До чого техніка дійшла: у швейцарській церкві з'явився цифровий Ісус
До чого техніка дійшла: у швейцарській церкві з'явився цифровий Ісус

До чого техніка дійшла: у швейцарській церкві з'явився цифровий Ісус

До чого техніка дійшла: у швейцарській церкві з'явився цифровий Ісус

Він сповідує парафіян замість священика.

Невелика церква, яка вважається найдавнішою у швейцарському місті Люцерн, стала синонімом інновацій. У каплиці святого Петра з'явився Ісус під керуванням штучного інтелекту, здатний вести розмову 100 мовами, повідомляє The Guardian.

«Це був справжній експеримент. Ми хотіли побачити і зрозуміти, як люди реагують на Ісуса зі штучним інтелектом. Про що б вони з ним говорили? Чи цікаво з ним поговорити? Ми, мабуть, піонери в цьому», - сказав Марко Шмід, теолог із каплиці святого Петра.

Проєкт отримав назву Deus in Machina, його запустили у серпні як одну з ініціатив у рамках співпраці з місцевою дослідною лабораторією з іммерсивної реальності. Церква вже брала участь у проєктах з використанням віртуальної та доповненої реальності, наступним кроком стало встановлення цифрового аватара. За словами Шміда, після обговорень було вирішено, що найкращою кандидатурою на створення аватара є Христос.

Щоб парафіяни могли вести особисті розмови з цифровим Ісусом, у сповідальні каплиці встановили комп'ютер та провели до неї дроти. ШІ навчили на теологічних текстах, після чого парафіянам запропонували ставити питання цифровому зображенню Христа, яке генерує відповіді в режимі реального часу.

Людям, які брали участь в експерименті, рекомендували не розкривати особисту інформацію, а також просили підтвердити, що розуміють, що спілкуються з аватаром. За словами Шміда, вони не хотіли, щоб це спілкування перетворилося на справжню сповідь.

Експеримент тривав протягом двох місяців, за цей час із аватаром поспілкувалися 1000 людей. Серед них були не лише християни, а й мусульмани та туристи з В'єтнаму та Китаю. Відгуки 230 осіб показали, що дві третини учасників експерименту визнали його «духовним досвідом».

Інші відгуки були більш негативними. Деякі учасники експерименту наголошували на тому, що не можуть спілкуватися з машиною в церкві. Один місцевий репортер, який випробував пристрій, описав відповіді як часом «банальні, повторювані та наповнені мудрістю, що нагадує календарні кліше».

Відгуки показали, що у відповідях цифрового Ісуса були значні відмінності. «У мене склалося враження, що іноді він був справді дуже хороший, і люди були неймовірно щасливі, здивовані та натхненні. А потім були також моменти, коли він був якось не такий хороший, можливо, більш поверховий», - сказав Шмід.

Експеримент також неоднозначно сприйняли у церковному середовищі. Католики протестували проти використання сповідальні, а протестанти – образу Ісуса.

Нагадаємо, раніше штучний інтелект виявив, що обличчя святого Йосипа на картині Рафаеля Madonna della Rosa було намальовано не цим видатним художником, а іншим.

Джерело матеріала
loader