Бактерії та запах зникнуть миттєво: 5 способів очистити одяг з секонд-хенду
Бактерії та запах зникнуть миттєво: 5 способів очистити одяг з секонд-хенду

Бактерії та запах зникнуть миттєво: 5 способів очистити одяг з секонд-хенду

Куплений одяг в секонд-хенді слід прати окремо від звичайної білизни, щоб зменшити ризик перехресного забруднення одягу.

Ви дізнаєтесь:

Купівля речей у секонд-хенді дає змогу знайти унікальні речі за дуже доступними цінами й зібрати по-справжньому ексклюзивний образ. Однак будь-яка річ, придбана у стокових магазинах потребує дезінфекції. Главред дізнавався, як правильно прати одяг з секонд-хенду.

Аллан Рооз, власник пральні, запевняє, що дезінфікувати речі з магазинів не так складно, як здається, передає MarthaStewart.

Спосіб 1: Машинне прання

Для більшості вживаних предметів достатньо стандартного прання в пральній машині, щоб очистити їх, продезінфікувати та підготувати до повторного використання. Під час першого прання рекомендується прати ці речі окремо від звичайної білизни.

Спосіб 2: Очищення парою

Делікатні тканини, такі як мереживо, шифон та кашемір, можна дезінфікувати за допомогою пари або сушарки. Парова обробка або сушка в сушильній машині — чудовий спосіб знищити бактерії, позбутися запахів і вирівняти заломи.

Спосіб 3: Замороження

Цей метод допоможе знизити інтенсивність їдкого запаху формальдегіду та знищить бактерії. Для цього помістіть речі із секонд-хенду в пакет і відправте в морозилку. Потримайте у холоді кілька годин. Після чого дістаньте та замочіть у холодній воді. Через кілька годин слід випрати річ у гарячій воді.

Взимку додатковим етапом може бути розвішування одягу на ніч на морозній погоді. Цей крок слід виконувати перед тим, як помістити речі у морозильну камеру.

Спосіб 4: Використання нашатирного спирту

Щоб усунути запах секонд-хенду, візьміть нашатирний спирт та розведіть 1 столову ложку 10% спирту в 5 літрах теплої води й помістіть туди одяг. Час замочування залежить від типу тканини. Речі з натуральної тканини тримайте в розчині 1 годину, із синтетичної – 6 годин. Після замочування просушіть одяг на свіжому повітрі.

Спосіб 5: Використання розчину з оцтом

Метод з оцтом є популярним завдяки його природним дезінфекційним властивостям та легкості у використанні. Для цього методу в 10 л гарячої води розведіть 100 мл оцту і додайте 50 г харчової соди. В отриманому розчині замочіть речі з секонд-хенду на 8-12 годин, потім прополощіть речі.

Читайте також:

Чим пахне одяг з секонд-хенду?

Неприємний запах одягу із секонд-хенду виникає через санітарну обробку спеціальними хімічними речовинами. Зазвичай це формальдегід та бромистий метил — сильні токсини, які використовують для знищення комах, пилових кліщів, грибків та бактерій, що можуть бути на одязі.

Хоча ці речовини ефективно усувають потенційні шкідливі організми, вони можуть залишати сильний запах. Однак, фахівці стверджують, що хімікати, які застосовувують для обробки одягу в секонд-хендах, безпечні для людей, якщо дотримуються встановлених стандартів та правил обробки.

Джерело матеріала
loader