Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
За її словами, кожен українець може допомогти Силам оборони захистити небо завдяки застосунку “ЄППО”.
Українські волонтери "Технарі" розробили застосунок, щоб цивільні, які виявили низьколітаючі ворожі цілі, могли оперативно повідомити про них Повітряні сили.
Дуже часто російські ракети ховаються від радарів у складних ландшафтних умовах, і виявити їх можна тільки побачивши або почувши.
Українська розробка функціонує вже більше двох років та успішно доповнює існуючі системи ППО, надаючи інформацію про малопомітні ракети та дрони.
Додаток став каналом попередження між громадянами та державою.
Щоб скористатися застосунком “ЄППО”, спершу треба пройти ідентифікацію через застосунок “Дія”, щоб підтвердити свою особу.
“Якщо ви помітили або почули ціль, відкрийте додаток, оберіть тип об’єкта, який бачите: дрон, ракета, літак чи гелікоптер, та натисніть велику червону кнопку, щоб надіслати повідомлення”, - розповіла Черногоренко алгоритм користування застосунком.
Усього через 2-7 секунд дані з’являються на картах повітряної оборони у всіх офіцерів. Крім того, система використовує штучний інтелект для точного прогнозування траєкторії руху цілей, а мобільні вогневі групи протиповітряної оборони оперативно ліквідовують загрозу.
Також у програмі є функція “У тебе летить”, яка безпосередньо попереджає користувачів, що ракета може рухатись в їхньому напрямку.
За словами Черногоренко, “ЄППО” допомагає Україні закрити небо на 80%.
Таких показників вдалось досягти завдяки популярності розробки, її завантажили понад 600 тис. разів та активно користуються 200 тисяч осіб.
Завантажити застосунок та отримати більше інформації про нього можна за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, співрозробник застосунку “єППО” Андрій Косяк розповів, як виникла і була реалізована ідея створення системи взаємодії цивільних спостерігачів із військами протиповітряної оборони Збройних сил України.