До китайського судна, яке вважають причетним до пошкодження підводних кабелів зв’язку у Балтійському морі, підходило ще декілька військових кораблів з інших країн. Про це повідомляє фінська газета Helsingin Sanomat.
Одні з останніх знімків вказують на те, що у протоці Каттегат між Данією та Швецією, де стоїть китайський корабель, були військові судна ще кількох країн. Зокрема, один з них — німецький корабель берегової охорони Bad Düben довжиною близько 86 метрів, а інший — данський фрегат Hvidbjornen довжиною близько 112 метрів.
Як повідомила шведська газета Expressen, берегова охорона цієї країни також стежила за китайським судном.
Також у тому районі помітили російський ракетний корвет Меркурий. Проте його місія досі залишається «загадкою».
На російському корветі немає так званого маяка стеження, тому його пересування не можна відстежувати за допомогою морських програм, додало видання.
Defence24 повідомило, що Військово-морські сили Данії затримали китайський суховантаж Yi Peng 3, який підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі.
Раніше таблоїд Bild повідомляв, що китайським судном міг керувати громадянин Росії. До розслідування інциденту вже долучилася німецька федеральна поліція. Вона співпрацює з колегами з Фінляндії та Швеції.
Пошкодження кабелів у Балтійському морі — що відомо
18 листопада технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс повідомив, що між Литвою і Швецією було пошкоджено підводний кабель, який пролягає в Балтійському морі.
Telia передає інтернет-зв'язок у Литву трьома кабелями. Через інцидент пропускна здатність інтернету скоротилася на третину, проте зв’язок для користувачів було відновлено, повідомив Шемешкявічюс.
Незабаром фінська влада повідомила про пошкодження другого підводного кабелю, який пролягає через Балтійське море між Фінляндією і Німеччиною.
Фінський державний провайдер послуг передачі даних Cinia повідомив, що було виявлено «несправність» у кабелі C-Lion1. Він пролягає майже на 1200 кілометрів від столиці Фінляндії Гельсінкі до німецького портового міста Росток.
19 листопада фінська газета Helsingin Sanomat повідомила, що китайське судно Yi Peng 3 проходило поблизу двох пошкоджених кабелів зв’язку в Балтійському морі приблизно в той час, коли там було виявлено пошкодження.
Телеканал CNN повідомив, що ці інциденти сталися через кілька тижнів після того, як США попередили про посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів.