Американський сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що Вашингтон запровадить санкції проти тих країн-союзниць, які будуть готові виконати ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу. Про це повідомляє Fox News.
Чиновник нагадав, що виконати ордер на арешт Нетаньягу можуть 124 країни, які є підписантами Римського статуту.
"Якщо ви, як держава, допоможете МКС привести у виконання ордер на арешт Нетаньягу і Галанта, колишнього міністра оборони, я накладу на вас санкції як на державу. Вам доведеться вибирати між МКС-ізгоєм і Америкою", – зазначив Грем.
Він також підкреслив, що працює з іншим сенатором-республіканцем Томом Коттоном над законом, який передбачає санкції проти будь-якої країни, що допомагає в арешті "будь-якого політика в Ізраїлі".
"Ми повинні розтрощити вашу економіку, тому що ми наступні. Чому вони не можуть переслідувати Трампа або будь-якого іншого американського президента за цією теорією? Багато хто з найближчих торговельних партнерів Штатів зобов'язується дотримуватися цього рішення", – сказав представник Сенату США.
"Будь-який союзник, Канада, Британія, Німеччина, Франція, якщо ви спробуєте допомогти МКС, ми введемо проти вас санкції", – наголосив республіканець.
Нагадаємо, 21 листопада Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта. Їх звинувачують у "злочинах проти людяності та воєнних злочинах, скоєних у період з 8 жовтня 2023 року до 20 травня 2024 року", тобто після нападу ХАМАС 7 жовтня. Того ж дня Суд видав ордер на арешт лідера військового крила ХАМАС (бригада Аль-Касама) Мохаммеда Діаба Ібрагіма Аль-Масрі, відомого як "Дейф".
Президент США Джо Байден обурився видачею ордера на арешт Нетаньягу й Галланта і заявив, що Ізраїль та ХАМАС ніяк не отоожнюються. Водночас уряд Великої Британії підтвердив, що дотримуватиметься міжнародних юридичних зобов’язань і арештує Нетаньягу, якщо він прибуде в країну.
Інші держави, зокрема Іспанія, Італія, Нідерланди та Ірландія, заявили про готовність виконувати свої зобов’язання перед МКС. Зі свого боку прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запросив Нетаньягу з офіційним візитом, що також демонструє відмінність у підходах країн до цього питання.