На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога
На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога

На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога

На Сумщині правоохоронці викрили "чорного" археолога, котрий продавав унікальні старовинні предмети.

Про це повідомили на сайті Поліції Сумщини, передає Укрінформ.

Як повідомляється, до поліції надійшла оперативна інформація про те, що невідома особа на одній з інтернет-платформ здійснює незаконний продаж історичних цінностей. Правоохоронці негайно відреагували на повідомлення та розпочали перевірку по даному факту.

На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога - Фото 1

Як попередньо встановили поліцейські, "любитель старовини" без жодних дозволів вів розкопки, виявляючи рідкісні пам’ятки, які є частиною національної культурної спадщини.

"Замість того, щоб передати їх відповідним органам, чоловік вирішив залишити їх собі та ще й виставив на продаж, порушуючи закон", - повідомили в поліції.

Зазначається, що під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання чоловіка, працівники поліції виявили артефакти, що охоплюють широкий історичний період - від раннього залізного віку (IX–VIII століття до н.е.) до початку XX століття.

На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога - Фото 2

"Металевий зігнутий меч із зооморфним руків’ям у виді "Грифон", фрагменти прикрас, які відносяться до зарубинецької археологічної культури, бронзові наконечники стріл залізного віку, прикраси, аксесуари, предмети побуту різних періодів – все це було направлено на експертне дослідження. Після чого історичні цінності будуть направлені до Національного музею історії України", - йдеться в повідомленні.

За даним фактом у поліції відкрили провадження за ч. 1 статті 193 Кримінального Кодексу України "Незаконне привласнення особою знайденого чи такого, що випадково опинилося у неї, чужого майна або скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність". Досудове розслідування триває.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Німецький археологічний інститут надає стипендіальну підтримку для українських науковців, зокрема Історико-культурного заповідника «Більськ» на Полтавщині, завдяки чому українські вчені третій рік проводять масштабні дослідження, насамперед розкопки.

Теги за темою
поліція
Джерело матеріала
loader
loader