«Липові» діагнози про психічні розлади: на Закарпатті ліквідували схему медиків і ТЦК
«Липові» діагнози про психічні розлади: на Закарпатті ліквідували схему медиків і ТЦК

«Липові» діагнози про психічні розлади: на Закарпатті ліквідували схему медиків і ТЦК

На Закарпатті посадовців ТЦК і медиків викрили в оформленні військовозобов'язаним фальшивих діагнозів про психічні розлади.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, передає Укрінформ.

У Закарпатській області повідомили підозри начальниці відділу Берегівського районного територіального центру комплектування, посадовиці військово-лікарської комісії при цьому ТЦК і медикам Хустської та Виноградівської районних лікарень, які оформлювали військовозобов'язаним фальшиві діагнози про психічні розлади.

У серпні 2023 року ці та інші особи об’єднались в злочинну групу та організували схему оформлення діагнозів про психічні розлади охочим уникнути мобілізації та виїхати за кордон. Ціна послуги становила до 14 тисяч доларів.

Клієнтів направляли до медиків, які вигадували для них необхідні діагнози. Для правдоподібності їх навіть деякий час тримали на стаціонарному лікуванні. Після цього чоловікам видавали медичні документи з діагнозом, який міг бути підставою для визнання їх непридатними до служби.

На підставі цих документів начальниця відділу ТЦК забезпечувала виключення їх з військового обліку.

Працівники ДБР задокументували встановлення фальшивих діагнозів та виготовлення документів про непридатність кільком особам, які планували виїхати за кордон.

Зловмисники не лише виготовляли фальшиві документи, а й допомагали порадами і вказівками, як потрапити до країн Європи.

Встановлюються особи клієнтів, вивчається медична документація, проводяться обшуки за місцем роботи і в помешканнях фігурантів.

Шістьом учасникам групи повідомили про підозру у незаконному переправленні осіб через кордон та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Готуються клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України і Національна поліція ліквідували чотири нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. До організації оборудок причетні п’ятеро фігурантів із різних регіонів України.

Фото: ДБР

Теги за темою
Закарпаття
Джерело матеріала
loader
loader