У Гонконгу ув'язнили трьох захисників свободи преси за сфабрикованими звинуваченнями відповідно до Закону про національну безпеку, зокрема, у «змові з метою підривної діяльності» та «підривній діяльності». Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).
Так, до чотирьох років і п’ять місяців засудили засновника медіа DB Channel Френкі Фунга, до семи років — колишню журналістку Гвінет Хо, та до чотирьох років і двох місяців — колишню журналістку Клаудію Мо.
Їх утримують під вартою з лютого 2021 року. Гвінет Хо, яка раніше працювала з незалежним виданням Stand News, раніше була засуджена до шести місяців ув’язнення за участь у вшануванні пам’яті жертв різанини на площі Тяньаньмень.
Френкі Фунг перебуває під вартою з 2021 року, як і Клаудія Мо, яка раніше працювала на Agence France-Presse, Radio Television Hong Kong, Apple Daily та Ming Pао, а також брала участь у просуванні свободи преси як членкиня парламенту.
«Винісши суворі вироки цим трьом символічним захисникам свободи преси, уряд Гонконгу продемонстрував ступінь своєї зневаги до права людей на інформацію. Ми закликаємо міжнародну спільноту посилити тиск на Гонконг і китайський режим і повторити наш заклик щодо звільнення цих ув'язнених», — заявив директор Азійсько-Тихоокеанського бюро RSF Седрік Альвіані.
Гонконг посідає 135 місце серед 180 досліджуваних країн і територій у Всесвітньому індексі свободи преси RSF. Після введення у 2020 році Закону про національну безпеку в Гонконгу переслідування зазнали щонайменше 28 журналістів і захисників свободи преси. 11 з них зараз перебувають за ґратами.
У вересні Гонконгська асоціація журналістів (HKJA) заявила, що десятки журналістів та їхні родини зазнали переслідувань і залякувань онлайн та особисто від червня 2024 року. Голова HKJA Селіна Ченг наголосила, що такі загрози та поширення неправдивого і наклепницького контенту підривають свободу преси в Гонконгу.
Фото: RSF
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.