Останній крок ескалації війни в Україні – CNN про застосування Росією "Орешніка"
Останній крок ескалації війни в Україні – CNN про застосування Росією "Орешніка"

Останній крок ескалації війни в Україні – CNN про застосування Росією "Орешніка"

Експерти кажуть, що балістичні ракети з кількома боєголовками ніколи, до удару по Дніпрі, не використовувалися для ураження.

Застосування Росією в четвер міжконтинентальної балістичної ракети, здатної нести ядерну зброю, є останнім кроком ескалації війни в Україні.

Про це пише CNN.

На думку видання, це знаменує вирішальний і потенційно небезпечний момент у конфлікті Москви із Заходом.

Використання балістичної ракети з кількома боєголовками в наступальних боях є явним відхиленням від десятиліть доктрини стримування часів Холодної війни.

Експерти кажуть, що балістичні ракети з кількома боєголовками, відомі як MIRV, ніколи не використовувалися для ураження.

"Наскільки мені відомо, так, це перший раз, коли MIRV було використано в бойових діях", – сказав Ханс Крістенсен, директор Проєкту ядерної інформації Федерації американських вчених.

Балістичні ракети були основою стримування, пропонуючи те, що відомо як "взаємне гарантоване знищення" у ядерну еру.

Вважається, що якщо навіть кілька ракет залишаться у держави, яка стане жертвою першого ядерного удару, їх буде достатньо, щоб знищити кілька великих міст агресора, таким чином гарантуючи, що жодна сторона не зможе уникнути наслідків ядерних дій.

У цьому ключі балістичні ракети були розроблені, щоб стояти на сторожі майбутнього, де ядерна зброя ніколи більше не буде застосована.

Однак аналітики, включно з Крістенсеном, стверджують, що ракети MIRV "можуть спровокувати, а не стримати перший удар". Вважається, що простіше знищити кілька боєголовок до моменту їхнього запуску, ніж намагатися збити їх, коли вони летять до цілі на гіперзвуковій швидкості, бо це є складним завданням навіть для найкращих систем ППО.

На думку видання, хоча боєголовки, скинуті на Дніпро в четвер, не були ядерними, їх використання в звичайних бойових операціях, безумовно, викличе нову невизначеність у світі.

Технологія MIRV є не тільки в Росії та США. Китай використовує його на своїх міжконтинентальних балістичних ракетах, а Велика Британія та Франція разом із Росією та США вже давно мають технологію MIRV на своїх балістичних ракетах підводного базування.

"Світ, у якому майже всі країни, що володіють ядерною зброєю, розгортають значний потенціал MIRV, виглядає набагато небезпечнішим, ніж наше поточне геостратегічне середовище", – попереджають експерти.

Диктатор Путін похвалився, що це – нова гіперзвукова ракета середньої дальності, відома як "Орешник"

Верховна Рада скасувала засідання на 22 листопада через загрозу ракетного удару.

  • "Орешнік", "Рубіж" і "Кедр": що відомо про нову балістичну зброю РФ
  • Невідомий “Орешник”: про яку ракету говорив Путін — Defense Express
  • "Ми рухаємось до катастрофи": Вучич прокоментував удар РФ по Україні міжконтинентальною ракетою
Джерело матеріала
loader