«Обличчя сміливості»: фотовиставка, яка відкрила історії жінок-захисниць і волонтерок
«Обличчя сміливості»: фотовиставка, яка відкрила історії жінок-захисниць і волонтерок

«Обличчя сміливості»: фотовиставка, яка відкрила історії жінок-захисниць і волонтерок

21 листопада відбулось унікальне відкриття фотовиставки «Обличчя сміливості», ініційований зірковим дерматологом та косметологом Дарією Тіщенко. Захід зібрав волонтерів, громадських діячів, інфлюенсерів та блогерів, щоб вшанувати жінок-захисниць та волонтерок, які надихають своїми історіями сили, стійкості та жертовності.

Проєкт «Обличчя сміливості» був створений для того, щоб дати голос жінкам, які часто залишаються поза увагою суспільства. Виставка стала платформою, де героїні розповіли свої історії через фотографії та особисті виступи.

«Ми поставили перед собою амбітну мету: показати, що сміливість має обличчя. І ці обличчя — це наші захисниці та волонтерки, які надихають кожного з нас. Ця виставка — наш спосіб сказати їм “дякую” і висловити нашу глибоку вдячність», — зазначила модераторка заходу Дарія Тіщенко.

Гості могли почути історії героїнь фотовиставки: Оксани «Мавки» Коржинської (військовий психолог з бойовим досвідом), Олесі Котлярової (учасниця бойових дій), Олександри Келеш  (засновниця і учасниця волонтерського проєкту #скинь_зайве), Анни Пономарьової  (учасниця волонтерського проєкту #скинь_зайве), Лесі Васьківської  (волонтерка, стоматологиня волонтерського руху «Тризуб Дент»).

  • Олеся Котлярова: «Я розумію, що треба жити далі, і намагаюся не зациклюватися на минулому, адже я за своєю природою людина позитивна. Однак є те, що я ніколи не забуду, — це люди, які загинули, віддавши свої життя за нашу країну, за вільну Україну. Я пам’ятаю кожну смерть».

Олеся Котлярова

  • Леся Васьківська: «Спочатку намагалися забирати авто з кордону, але потім осміліли та почали їздити самі за кордон. Особливо в Берлін. Брали там машини — ось і ця темно-синя Audi. Її так завантажили консервами, що всі казали: розвалиться наполовину. Але ми не зупинялися. Стерлінги, рації, мавіки, навіть квадроцикл».

Леся Васьківська

  • Олександра Келеш: «Щоб залучити якомога більшу аудиторію, вирішили з подругою запустити флешмоб. Для привернення уваги до збору всі охочі могли опублікувати свої фото в білизні, купальниках і навіть частково ню з хештегом #скинь_зайве. Як заклик скинути одяг заради скидання донатів. Ідея спрацювала, було неочікувано і дуже приємно, що долучилось так  багато людей і вдалось швидко закрити збір».

Олександра Келеш

  • Анна Пономарьова: «Найяскравішою в пам’яті залишається історія першої поїздки за авто для снайперів 95-ки в Польщу, це, власне, й був мій перший великий збір грошей на свою скромну аудиторію. Оскільки на початку 2022 року все горіло і неслося, я взяла в борг у знайомого необхідну суму, розраховуючи, що зможу швидко закрити збір і повернути гроші, і не доведеться переходити до плану Б (продавати нирку, адже у мене їх дві)».

Анна Пономарьова

  • Оксана «Мавка» Коржинська: «На початку повномасштабної війни я добровільно приєдналася до районного батальйону територіальної оборони, розуміючи, що моя допомога може бути корисною. Я медик за освітою, маю значний медичний досвід. Крім того, я масажист-реабілітолог і мануальний терапевт. Я усвідомлювала, що більшість хлопців не мали підготовленої спини для носіння спорядження й адаптації до важких умов, у яких ми опинилися. З професійної точки зору, а також розуміючи потребу в медиках, я вирішила допомагати».

Оксана «Мавка» Коржинська

Фотовиставка «Обличчя сміливості» стала важливою подією, яка нагадала, що справжня краса — це не зовнішність, а сміливість та сила духу. Проєкт має на меті надихати інших та слугувати прикладом того, як підтримка жінок-захисниць та волонтерок змінює сприйняття суспільства.

Джерело матеріала
loader