Вперше у світі: росія завдала удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою – Стратком
Вперше у світі: росія завдала удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою – Стратком

Вперше у світі: росія завдала удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою – Стратком

Ранок 21 листопада почався в Україні з повітряної тривоги. Це вже не новина для України в стані розв’язаної росією війни. Та новим цього разу був тип застосованої для обстрілу ракети. Як повідомляють Сили оборони України, для удару використали міжконтинентальну балістичну ракету.

Відключайте рекламу - підтримуйте ITC! Вперше у світі: росія завдала удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою – Стратком - Фото 1

Повітряні сили ЗСУ після ракетної атаки повідомили, що з Астраханської області рф ворог запустив міжконтинентальну балістичну ракету. На додачу до вже звичних аеробалістичної ракети Х-47М2 «Кинджал» та крилатих ракет Х-101.

Вперше у світі: росія завдала удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою – Стратком

Згодом Стратком додав, що це вперше у світі противник завдав удару міжконтинентальною балістичною ракетою. Хоча вона здатна долати відстань у тисячі кілометрів, цього разу від точки пуску до місця ураження було близько 800 км.

«Україна — перша країна світу, проти якої застосували міжконтинентальну балістичну ракету. Ми зробимо все, аби росія залишилася в історії тільки своїми злочинами», – йдеться в повідомленні Страткому.

Нагадаємо, вчора мережею поширювалися чутки про наміри росії завдати удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 «Рубіж» з роздільною головною частиною, яка містить блоки з індивідуальним наведенням. Наразі невідомо, яка саме ракета завдала сьогодні удару по Дніпру. Але пуск відбувся з полігону «Капустін Яр» в Астраханській області, де раніше було помічено розгортання РС-26 «Рубіж», що належить до балістичних ракет середньої дальності (БРСД, балістичні ракети дальністю 1000-5500 км).

Враховуючи наявні відео «прильотів» з Дніпра, видання Defence Express припускає, що це могла бути ракета РС-26 «Рубіж» або «Ярс». Технічно це дуже близькі ракети. Пуск відбувся близько 5 ранку по Києву з рухомого ґрунтового комплексу. Запуск відбувається наступним чином. Спочатку спеціальний вишибний заряд вистрілює ракету з транспортно-пускового контейнера, далі запускається твердопаливний двигун першого ступеня.

Спецпроєкти

Ракети цього класу зазвичай мають три ступені. Основне завдання першого ступеня — підняти ракету на значну висоту в розріджену атмосферу. Після виконання своєї функції він відокремлюється, і роботу послідовно продовжують другий та третій ступені. Через те, що політ відбувається за балістичною траєкторією, такі ракети виходять у космічний простір.

Вперше у світі: росія завдала удару по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою – Стратком

На цьому етапі завершується робота ракети-носія: відбувається розділення основних бойових блоків. Для цього використовується спеціальний блок, відомий як «автобус». Його завдання — з високою точністю розмістити окремі бойові частини та хибні цілі, які далі під дією гравітації падають за визначеними траєкторіями.

Відеозаписи, зроблені в Дніпрі о 5:17, зафіксували падіння шести таких блоків з індивідуальним наведенням, а також імовірно хибних цілей. Найімовірніше, вони були лише імітаторами та не мали бойового заряду. Проте слід зазначити, що через падіння з навколоземного простору ці об’єкти мали значну кінетичну енергію.

Для перехоплення ракет середньої дальності застосовується спеціальна система протиракетної оборони THAAD. Крім того, такі ракети можуть бути збиті за допомогою зенітних систем SM-6. Важливу роль у захисті відіграють також ракети SM-3, які здатні перехоплювати балістичні ракети поза атмосферою.

В Defence Express висловлюють думку, що сьогоднішній удар БРСД по Дніпру був демонстрацією та репетицією можливого ядерного удару з використанням імітаторів бойових блоків з індивідуальним наведенням.

Джерело матеріала
loader
loader