Підвищення середньої температури повітря та морської води, тобто кліматичні зміни, безпосередньо впливають на активність тропічних циклонів та інтенсивність ураганів і збільшуватиметься протягом 21 століття. Теорія та чисельне моделювання показують, що антропогенна зміна клімату посилюють інтенсивність ураганів.
А причиною зміни клімату є, як дедалі більше доходять висновку вчені, є насамперед, людина, діяльність якої і призводить до глобальної зміни клімату.
Такий висновок зробили дослідники, пише Environmental Research: Climate.
Межі максимальної швидкості, як і частота ураганів над Атлантикою значно збільшилися. Йдеться про категорію ураганів 3+ за період з 1979 року. Поступово змінювалося все. Лише за останні кілька років швидкість атлантичних ураганних вітрів зросла в середньому на 29 км/год, зокрема, так оцінюють період з 2019 по 2023 рік. Цього року серед найруйнівніших були урагани Берил, Хелен і Мілтон, які прискорилися на 26-39 км/год через зміну клімату. А що вища категорія урагану, то, природно, більш руйнівними є його наслідки, і йдеться про колосальну різницю: між «просто» ураганом (першої категорії) та ураганом п'ятої категорії рівень руйнувань відрізняється в 400 разів!
Але коли розвивається реальний ураган, який загрожує узбережжю, якою мірою його максимальна швидкість вітру зумовлена впливом людини - ставлять запитання дослідники. На це питання в точності відповіді поки що немає, але антропогенний вплив безсумнівний, він впливає на те, що температура води в океані підвищується, а зв'язок між силою урагану і підвищенням температури води та повітря вже встановлено. Температура води Атлантичного океану вже тепліша на 2-3 °C, ніж кілька десятиліть тому, а в деяких регіонах - навіть на 4 °C.
Потепління через діяльність людини не тільки не зупиниться, воно буде збільшуватися. А отже, урагани дедалі більше будуть небезпечні для людства, оскільки вони несуть за собою багато негативних наслідків у морі та на суші.
[see_also ids=«614448»]
Нагадаємо, за оцінками експертів, ураган «Мілтон» завдав приголомшливих збитків у 50 мільярдів доларів. Влада Сполучених Штатів провела першу оцінку наслідків смертоносного шторму, який породив торнадо, що обрушилися на центральну Флориду, а потім пронеслися приблизно на 280 км через сушу, від Мексиканської затоки до Атлантичного океану. Негода спричинила загибель людей, руйнування будинків і залишила після себе вулиці, заблоковані обірваними лініями електропередач, поваленими деревами і сміттям.