Українським водіям розповіли, коли потрібно вмикати ближнє світло фар на авто.
Як передає "Хвиля", про це йдеться у постанові Кабміну 1306 року на сайті Верховної Ради України.
Українське законодавство чітко регламентує використання ближнього світла фар автомобіля. Однак, не всі водії дотримуються цих важливих правил безпеки.
У правилах дорожнього руху України прописані чіткі вимоги щодо того, коли включати ближнє світло обов'язково, проте деякі водії все ще нехтують безпекою на дорогах.
Виходячи з правил дорожнього руху України, включення ближнього світла є обов'язковим у таких випадках:
- Під час руху у темний час доби (з 19:00 до 7:00) незалежно від погодних умов.
- У будь-якй час доби за умови недостатньої видимості (дощ, туман, снігопад, дим).
- На слизьких дорогах: коли покриття мокре, вкрите снігом чи льодом
- При проїзді через будь-які тунелі, навіть якщо у них працює освітлення.
Важливо відзначити, що у 2024 році ці вимоги залишаються чинними. Особлива увага приділяється обов'язковому використанню ближнього світла під час руху будь-якими дорогами в умовах обмеженої видимості. Це правило допомагає зробити дорожній рух безпечнішим для всіх учасників.
Важливо відзначити, що є випадки, коли вимикати ближнє світло фар в Україні дозволено. Зокрема, у таких випадках:
- У світлий час доби за хорошої видимості (ясна погода, чисте небо) на звичайних дорогах. Однак цей виняток не діє для тунелів та ділянок з недостатнім освітленням
- На автомагістралях та за містом у денний час можна замінити ближнє світло на денні ходові вогні (якщо вони встановлені на автомобілі)
- При зупинці або стоянці в місцях, де світло фар не заважатиме іншим учасникам руху, ближнє світло потрібно вимкнути, щоб уникнути засліплення інших водіїв.
Зверніть увагу, що у разі не дотримання цих правил дорожнього руху, ви не тільки наражатимете на небезпеку себе та інших водіїв на дорозі, але й можете отримати штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.
Нагадаємо, у Кличка справдилися за "транспортний колапс".