Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство економіки України за результатами засідання правління ITF із Мінекономіки.
"Міністерство економіки України разом із Міжнародним трастовим фондом (ITF) обговорили потенційні проєкти для фінансування у 2025 році. На засіданні правління ITF перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко закликала спрямовувати кошти на закупівлю української техніки для розмінування для ДСНС та ДССТ та підтримати проєкти і гранти із розвитку інновацій та програми навчання для ветеранів, які прагнуть працевлаштуватися у сфері протимінної діяльності", - йдеться в повідомленні.
Свириденко зауважила, що міжнародні організації, зокрема агентства ООН, вже закуповували українське обладнання для розмінування, такі закупівлі повертають до бюджету до 40% від витраченої суми.
"Міністерство економіки координує зусилля із гуманітарного розмінування та ефективне використання донорських коштів. Для нас вкрай важливо, аби кошти донорів спрямовувалися на закупівлю техніки і обладнання для розмінування, вироблені в Україні, адже це має подвійний ефект — створює робочі місця в нашій країні й підтримує бюджет податками", - наголосила Свириденко.
Також вона запропонувала ITF доєднатися до фінансування грантів для інноваторів у розмінуванні і програм із навчання ветеранів, які прагнуть працювати у сфері гуманітарного розмінування.
"Сьогодні українську землю розміновують 98 спеціалізованих важких машин, понад 4000 саперів, а кількість операторів зросла до 66. Упродовж 10 місяців обстежено понад 289 тис. га сільгоспземель, з яких 255 тис. га вже передано аграріям", - зазначили у міністерстві.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні українські аграрії отримали у використання понад 24 тисячі гектарів обстежених та очищених від мін та вибухівки земель, а всього з початку року державні служби та оператори обстежили понад 289 тис. га, з них більш як 255 тис. га вже передано для експлуатації.
Фото: Юлія Свириденко, Фейсбук