Понад 6500 злочинів проти довкілля вчинила Росія в Україні за час повномасштабного вторгнення
Понад 6500 злочинів проти довкілля вчинила Росія в Україні за час повномасштабного вторгнення

Понад 6500 злочинів проти довкілля вчинила Росія в Україні за час повномасштабного вторгнення

За словами міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, екологічну шкоду оцінюють приблизно в 71 млрд доларів.

За час повномасштабного вторгнення Росія вчинила проти довкілля в Україні понад 6500 злочинів. Екологічну шкоду оцінюють приблизно в 71 млрд доларів. Про це розповіла міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) в Баку. 

«За час повномасштабного вторгнення РФ вчинила проти довкілля понад 6500 злочинів. Понад шістьом мільйонам українців довелося шукати тимчасовий захист у різних країнах Європи, що призвело до додаткових 3,3 млн тонн викидів СО2. Загальний обсяг викидів парникових газів, спричинених війною, становить 180 млн тонн», ― повідомила вона. 

За її словами, загалом через війну знищено 3 млн гектарів лісів, а забруднена вибухонебезпечними предметами територія України становить 139 000 кв. км, що у два рази більше за площу Азербайджану. 

«Навіть у мирному європейському місті повітря може містити сліди вибуху російської ракети. Продукти горіння, викинуті в повітря внаслідок ракетних ударів Росії, вже потрапили до Румунії, Молдови, Болгарії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Сербії, Хорватії та Польщі», — зауважила міністерка.

Попри це, Україна вже активно працює над відновленням. Зокрема, було висаджено 555 млн дерев на площі понад 75 000 гектарів, а з допомогою партнерів розміновано 35 000 кв. км землі. Крім того, у жовтні Україна взяла на себе зобов’язання досягти кліматичної нейтральності до 2050 року.

Зокрема, на COP29 представлені понад 50 українських екологічних ініціатив, зокрема технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери тощо. 

Разом із міжнародними партнерами Україна також працює над механізмами, що зроблять агресію та екологічну шкоду неприйнятними та суворо караними. Наша держава пропонує співпрацю у документуванні екологічної шкоди, розробленні універсальних методик оцінення впливу та формулювання глобальних принципів екологічного й сталого відновлення.

Раніше ми повідомляли про те, що частка матеріалів, присвячених екологічним питанням, в українських онлайн-медіа у 2024 році становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій. За даними дослідження, цей показник знизився на 0,6% у порівнянні з 2021 роком, тоді екологічна тематика становила 2% контенту.

Фото: Міндовкілля

Читайте також
В Україні та Німеччині запустили кампанії про вплив російської війни на довкілля
Українські та іноземні «зелені» організації закликали залучити громадський сектор до реформ та відновлення України
У Києві проведуть захід про культуру прибирання за тваринами
«Хай небо буде мирним, а Україна чистою». Екоактивісти готуються до Всесвітнього дня прибирання — 2023
До 29 серпня — реєстрація на тренінг для журналістів «Що відбувається з природою України в тилу під час війни?»
Шведська екоактивістка Грета Тунберг зустрілася із Зеленським у Києві (ВІДЕО)
Евакуація на Херсонщині: як волонтери рятують людей і тварин
«Екодія» презентує результати дослідження «Як війна посилює зміну клімату»
Більше 600 молодіжних організацій підписали «ЕкоПакт» для збереження довкілля
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader