Міністерство юстиції США вимагає від компанії Google продати свій браузер Chrome в рамках антимонопольного судового процесу, повідомляє Bloomberg. Раніше цього року було встановлено, що Google є монополістом у сфері пошуку, і з того часу антимонопольні регулятори вирішують, яких заходів слід вжити для боротьби з антиконкурентними діями Google.
Мін’юст планує звернутися до суду з вимогою змусити Google продати Chrome, який є найпопулярнішим веб-браузером у світі з великим відривом від конкурентів. Інтеграція Chrome з Google Search та іншими продуктами Google була названа одним з факторів, що обмежують конкуренцію в пошуку.
Регулятори також хочуть, щоб Google відокремив операційну систему Android від інших продуктів, таких як Google Search і Google Play Store, які є додатками, встановленими на пристроях Android за замовчуванням. Поки що незрозуміло, як саме відбуватиметься відокремлення Android від Google Play, оскільки Google Play — це магазин додатків для Android. Спочатку Мін’юст хотів, щоб Google повністю продала Android, але згодом відмовився від цієї пропозиції.
Мін’юст рекомендуватиме зобов’язати Google ліцензувати дані та синдикувати результати пошуку Google Search без обмежень. Bloomberg припускає, що синдикування дозволило б конкуруючим пошуковим системам і стартапам у сфері штучного інтелекту підвищити якість своєї роботи, а стрічка даних дозволила б іншим створювати власні пошукові індекси. Google також може бути зобов’язаний ділитися більшою кількістю даних з рекламодавцями, а рекламодавці отримають більше контролю над тим, де з’являється їхня реклама.
Google буде заборонено укладати ексклюзивні угоди, такі як угода з Apple про те, що Google стане пошуковою системою Safari за замовчуванням. Google заплатив Apple 20 мільярдів доларів у 2022 році за те, щоб стати пошуковиком Safari за замовчуванням.
Google оскаржує антимонопольне рішення, а суддя, який веде справу, планує провести двотижневі слухання у квітні 2025 року, щоб обговорити, які зміни Google має внести, щоб усунути антиконкурентну поведінку в пошуковій системі. Після цього остаточне рішення буде винесено в серпні 2025 року.