Грошова допомога після полону чи зникнення: що змінилося для українців
Грошова допомога після полону чи зникнення: що змінилося для українців

Грошова допомога після полону чи зникнення: що змінилося для українців

В Україні внесено важливі зміни до законодавства щодо виплати одноразової грошової допомоги родинам військових, які зникли безвісти або потрапили в полон. У рамках нововведень уряд змінив порядок обчислення терміну для подачі документів на отримання допомоги, що стосується родичів бійців, яких суд оголосив померлими після тривалої відсутності.

До цього термін для подачі заяв на отримання одноразової грошової допомоги відраховувався від дати смерті, зазначеної у свідоцтві про смерть. Однак у випадках, коли суд оголошував військового померлим після довгого періоду відсутності (іноді й кілька років), родичі могли втратити право на допомогу через сплив термінів, перш ніж рішення суду набрало чинності.

Українські військові. Фото: Getty Images

Кабмін змінив правила подачі документів на допомогу: тепер трирічний термін відліковується з моменту набрання чинності судовим рішенням про визнання військового померлим. Це дозволяє родинам уникнути втрати права на виплати через бюрократичні затримки.

Також уряд запровадив позачергові виплати для осіб з інвалідністю І групи, які потребують дорогого лікування, щоб вони могли отримати фінансову підтримку навіть у складних ситуаціях.

Військовий з сім'єю

Ці зміни мають на меті підвищити рівень соціальної підтримки для найбільш вразливих категорій громадян, зокрема для родин загиблих військових та осіб з інвалідністю, а також забезпечити більш чітке і справедливе нарахування грошових виплат у складних життєвих ситуаціях.

Крім того, Знай.ua повідомляв, Рада готова зупинити виплати громадянам: що має відбутися

Джерело матеріала
loader