Росіяни масово використовують імітації «шахедів» дрони «Гербера» - особливості та цілі
Росіяни масово використовують імітації «шахедів» дрони «Гербера» - особливості та цілі

Росіяни масово використовують імітації «шахедів» дрони «Гербера» - особливості та цілі

Росіяни масово використовують імітації «шахедів» дрони «Гербера» - особливості та цілі

Вони дешевші у виробництві та можуть проводити розвідку.

Російські війська масово використовують БпЛА «Гербера», який імітує Shahed-136/«Ґерань-2», для перевантаження української протиповітряної оборони. При цьому  «Гербери» зроблені  з фанери та іноземної електроніки, зазвичай китайської, американської чи швейцарської, заявило Головне управління розвідки Міноборони України.

Ці дрони виробляють на заводі у місті Єлабуґа у Татарстані, який кілька разів був ціллю українських ударів. Як зазначали ЗМІ, на роботу на цьому підприємстві залучають у тому числі російських студентів.

БпЛА «Ґєрбєра» є доволі багатозадачним. Він може нести бойову частину як камікадзе, а може проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів.

В ГУР зазначають, що за рахунок використання простих матеріалів – фанера та  пінопласт,  «Ґєрбєра» в десятки разів дешевша за «Шахед/Ґєрань». Тим не менше структурно будова цього дрона містить звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників.

Так, дослідження збитих зразків показали, що росіяни виготовляють «Ґєрбєри» за китайським прототипом із використанням завезених з Китаю іноземних компонентів.

«Розробник БПЛА – китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів на росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній», - вказують у ГУР.

Водночас завадозахищена антена (CRPA) «Ґєрбєри» містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері також  є компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР ).

Також деякі модифікації цих дронів можна наводити на ціль за принципом FPV-дрона та використовувати для ведення повітряної розвідки «ґєрбєра» оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.

Для дрона використовують д DLE60 виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 ця компанія потрапила під санкції США за постачання компонентів до Росії.

Зазначимо, що минулого тижня росіяни почали бити по Харкову дешевими БпЛА «Молнія-1». Російська «новинка» виготовлена із пластику, картону та фанери, і може нести від трьох до п'яти кілограмів вибухівки.

Джерело матеріала
loader
loader