За словами директора "Рособоронекспорту", експортний потенціал безпілотників оцінюють "більш ніж у тисячу комплектів на рік".
На аерокосмічному салоні Airshow China 2024 генеральний директор компанії "Рособоронекспорт" Олександр Міхєєв заявив про можливості організації виробництва російських розвідувальних безпілотників серії "Орлан" на території закордонних країн-партнерів. Про це повідомило агентство ТАСС.
Міхєєв зазначив, що компанія активно обговорює з іноземними підприємствами можливість організації виробництва потужностей для випуску дронів "Орлан-10Е" і "Орлан-30" у рамках технологічного співробітництва. За його словами, ці безпілотні комплекси мають високий попит завдяки своїй ефективності, доведеній у бойових умовах.
Так само йдуть справи і з безпілотниками "Ланцет", який окупанти широко застосовують на полі бою. Їхній експортний потенціал, стверджує Міхєєв, оцінюється "більш ніж у тисячу комплектів на рік".
"Рособоронекспорт" активно веде переговори із закордонними компаніями про організацію виробництва цих БПЛА в рамках технологічного співробітництва на території партнерів", — сказав російський чиновник.
Він додав, що ці апарати вирішують завдання повітряної розвідки в тактичній глибині із застосуванням широкого спектра технічних засобів, а "Орлан-30" також застосовують для вказівки цілей високоточним керованим боєприпасам.
Коментуючи його слова, оглядачі Defense Express зазначили, що, ймовірно, йдеться про країни країн Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Африки, Латинської Америки та ОДКБ, які нібито виявили інтерес до російських БПЛА.
"Росіяни зі зрозумілих причин просувають свої "Орлани" і "Ланцети" як зразки озброєння, що використовуються на полі бою, і пропонують покупцям фактично локалізацію виробництва цих безпілотних літальних апаратів", — підкреслили оглядачі.
Раніше повідомлялося, що в Україні оцінюють річний потенціал виробництва російських БПЛА на рівні 3 мільйонів. У зв'язку з цим Фокус з'ясовував, що криється за "військовою грою в цифри".