Кременчук може затопити за 45 хвилин: жителям надали план дій у разі руйнування ГЕС поблизу міста
Кременчук може затопити за 45 хвилин: жителям надали план дій у разі руйнування ГЕС поблизу міста

Кременчук може затопити за 45 хвилин: жителям надали план дій у разі руйнування ГЕС поблизу міста

Якщо ворог зруйнує Кременчуцьку ГЕС на Полтавщині, то вода підступить не лише до міста, а й декількох населених пунктів поблизу.

Громада в Полтавській області, що розташована поряд з Кременчуцькою ГЕС, може стикнутися із наслідками техногенної аварії у разі повного її руйнування. 

Про це повідомив Кременчук.Офіційний.

Жителів Кременчука попередили, що до зони можливого катастрофічного затоплення територіально потрапляють не лише центральна та правобережна частини міста, а й населені пункти Потоки, Мала Кохнівка, Соснівка, Придніпрянське.

"Час підходу "високої води" до міста у разі повного знищення ГЕС становить від 30 до 45 хвилин", — повідомили там

Як діятиме влада у разі загрози затоплення Кременчука

У разі затоплення місцевих жителів обов’язково евакуюватимуть, про що проінформують за допомогою системи централізованого оповіщення, через засоби масової інформації, вуличні гучномовці, офіційні інтернет-сайти та Телеграм-канали органів місцевої влади.

"Мешканці лівобережжя мають евакуйовуватись до нагірної частини Кременчука, а мешканці правобережжя — на Деївську гору. Ймовірні зони підтоплення поділені на мікрорайони, за якими закріплені Збірні пункти евакуації (ЗПЕ)", — повідимоло джерело.

Із переліком пунктів можна ознайомитися заздалегідь.

"Якщо ви не встигаєте евакуюватись до ЗПЕ, маєте піднятись на вищі поверхи (вище 2-го поверху) своїх або найближчих будинків та очікувати сходу "високої води" або рятувальників", — додали в громаді.

Далі евакуйоване населення зі пунктів доправлять до безпечних районів розміщення в Полтавській та Кіровоградській областях. Там потрібно буде перечекати ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації протягом 7-10 діб.

Раніше начальник Київської ОВА Руслан Кравченко розповів про пошкодження дамби Київської ГЕС влітку.

Джерело матеріала
loader
loader