ВМС Ірландії вигнали російський корабель зі своєї виняткової економічної зони
ВМС Ірландії вигнали російський корабель зі своєї виняткової економічної зони

ВМС Ірландії вигнали російський корабель зі своєї виняткової економічної зони

Військово-морські сили Ірландії випроводили російський розвідувальний корабель “Янтар” з виняткової економічної зони країни в Ірландському морі.

Судно увійшло до району на схід від Дубліна та південний захід від острова Мен, там проходять найважливіші енергетичні комунікації та підводні кабелі передачі даних між Ірландією та Великою Британією.

У ніч проти 15 листопада, близько 3-ї ночі “Янтар” був відконвойований кораблем ВМС Ірландії LÉ James Joyce у супроводі ірландської військової авіації, після чого вирушив у південному напрямку.

Також зауважується, що російське судно деякий час перебувало і у водах, що контролюються Британією. Попередні вихідні норвезькі, американські, французькі та британські військово-морські сили та служби ППО спостерігали, як “Янтар” супроводжував російський військовий корабель “Адмірал Головко” через Ла-Манш, повідомляв The Guardian.

Офіційно корабель РФ “Янтар” вважається “науково-дослідним”, проте росіяни використовують такі судна для шпигунства за критично важливими об’єктами інфраструктури на морському дні. Irish Examiner називає його “підводним шпигунським кораблем”, проте мова про надводне судно з обладнанням для підводної розвідки.

Раніше повідомляли, що США зафіксували підвищену військову активність Росії навколо підводних кабелів ЄС, зауваживши, що тепер РФ зможе планувати диверсії, спрямовані на виведення з ладу критично важливої світової комунікаційної інфраструктури.

За словами одного з посадовців, Росія формує спеціальний військовий підрозділ під назвою “Головне управління глибоководних досліджень”, який розгортає флот підводних човнів і морських безпілотників.

Ми занепокоєні посиленням російської військово-морської активності і тим, що Росія може завдати шкоди підводній критично важливій інфраструктурі США і союзників. Росія продовжує розвивати свої військово-морські можливості для підводних диверсій, головним чином через Головне управління глибоководних досліджень, – заявив він.

Згідно з повідомленням, США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу критично важливих об’єктів морської інфраструктури і підводних кабелів, часто далеко від російських берегів. Командири НАТО повідомили, що в квітні 2023 року стали свідками посилення російської активності над підводними кабелями у Балтійському морі.

Окрім того, минулого року спільне розслідування Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії виявило, що Росія має флот ймовірних шпигунських кораблів, які діють у північноєвропейських водах з метою потенційної диверсії проти підводних кабелів і вітрових електростанцій. Використовуючи аналіз даних, перехоплені радіопереговори і джерела розвідки, розвідувачі відстежували близько 50 кораблів, що діяли в цьому регіоні, використовуючи підводне спостереження для нанесення на карту місць потенційних атак.

Як наголосив американський посадовець, російське керівництво надає велике значення “Головному управлінню глибоководних досліджень”, продовжуючи фінансувати його навіть під час війни в Україні.

Він додав, що США розглядатимуть будь-який подібний саботаж підводної інфраструктури як значну ескалацію російської агресії за межами України.

Джерело матеріала
loader