Яку зброю Китай міг передати Росії та чому Захід не наважується різко відреагувати
Яку зброю Китай міг передати Росії та чому Захід не наважується різко відреагувати

Яку зброю Китай міг передати Росії та чому Захід не наважується різко відреагувати

Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп в розмові з 24 Каналом наголосив, що Китай має безліч всього, а Росія нині потребує і боєприпасів для ствольної артилерії, і будь-якого ступеня далекобійності ракети, і екіпірування, і найпримітивнішу техніку (бронемашини, танки).

Чому Китай не наважувався передавати Росії зброю

Особливо, зі слів військового оглядача, Росія була б зацікавлена отримати від Китаю танки радянських зразків, які в себе вона знімає зі зберігання, навіть з бази кіностудії "Мосфільм".

Китай не наважувався все це давати Росії, бо для нього, на думку Шарпа, важливо маневрувати й дотримуватися власних інтересів. Один з головних таких – зберігати західний ринок збуту.

Для Китаю в цьому напрямку важливі не Росія та Іран, а саме Захід. Крім того, він є для Китаю джерелом технологій та інвестицій.

Китай балансує, з одного боку намагається привести до того, аби Росія ні в якому випадку не програла війну, потрапила в більшу політичну та економічну залежність. З іншого боку хоче, аби Захід відвертав на Росію свої ресурси й тим самим забував у цей час про Китай,
– вважає Шарп.

Чому західні політики утримуються від жорстких дій

Якщо виявиться, що Китай все ж таки передав Росії озброєння, від чого до нині утримувався, вірним кроком, на думку Шарпа, з боку країн Заходу, Австралії, Південної Кореї, Японії, США було б вжиття жорстких заходів проти Китаю.

Але з цією країною, як наголосив військовий оглядач, завжди є проблеми, бо Китай доволі серйозний гравець світової економіки, він є великим джерелом різних товарів для Заходу. Тому значний удар по Китаю буде передбачати такий же удар по економіці цих країн.

В багатьох цих країнах політики не люблять, навіть розуміючи важливість цього в стратегічному плані, ухвалювати рішення, які призведуть до негативних наслідків в їхній економіці. Адже це різко вдаряє по популярності політиків та можливості надалі бути переобраним на виборах,
– пояснив Шарп.

Однак, якщо не вживати серйозних заходів, військовий оглядач впевнений, що спроба не помічати проблему призведе до вкрай складних наслідків.

Теги за темою
Росія Китай Зброя
Джерело матеріала
loader
loader