Про це в телеефірі повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін, передає Укрінформ.
«Вже зараз понад 700 заявок є, і у Любліні доволі активно проводять співбесіди. Люди на сайті подають заявки, потім отримують запрошення на співбесіду і вже безпосередньо спілкуються з представниками рекрутингового центру в Любліні. Часто це дійсно завершується підписанням контракту, кількадесят військовослужбовців уже вчора склали присягу, тому можемо говорити, що проєкт запустився вже не тільки на стадії набору військовослужбовців, а вже розпочалося навчання першої групи військових добровольців, які підписали контракти», - повідомив Лазуткін.
Він поінформував, що добровольці можуть підписати контракт на 3 роки або до завершення дії воєнного стану.
Відповідаючи на запитання, де можна пройти ВЛК у Польщі, Лазутін повідомив, що це можна зробити в Любліні.
«У Любліні можна пройти військово-лікарську комісію. Така можливість є прямо на місці, тобто люди, які приїжджають, пройшовши анкетування, можуть поспілкуватися з представниками Українського легіону, з представниками керівництва військового підрозділу. 15 людей працюють у цьому рекрутинговому центрі. Далі треба пройти співбесіду, після чого можна пройти прямо там на місці військово-лікарську комісію. Тобто така можливість є для представників Польщі, Німеччини, Чехії, Литви», - зазначив Лазуткін.
Речник також поінформував, що базова військова підготовка в Любліні триватиме 35 днів. Вона проходитиме безпосередньо на полігонах Польщі, де військовослужбовці будуть забезпечені всім необхідним польськими колегами.
«Після 35 днів базової підготовки також буде фахова підготовка, а потім після цього ще злагодження», - додав речник.
Участь у підготовці військових братимуть не лише польські інструктори, а й фахівці з інших європейських країн.
Говорячи про те, як швидко військові Українського легіону можуть потрапити на фронт, Лазуткін зазначив: «Ми говоримо про навчання, яке триватиме кілька місяців, тобто за базовою військовою підготовкою буде фахова, потім буде злагодження, а після того лише можна говорити про бойове застосування. Але якою буде ситуація на лінії фронту, де саме вона буде проходити, де саме розпочне бойові дії Український легіон - це дуже важко сказати».
Він зауважив, що подібні рекрутингові центри можуть незабаром відкритися і в інших країнах Європи.
«Виключати цього не можна. Ми зараз маємо по суті такий пілотний проєкт, на якому відпрацьовується весь механізм взаємодії», - зазначив речник.
Разом з тим він підкреслив, що це питання наразі ще вивчається.
Як повідомляв Укрінформ, 16 листопада перша група добровольців Українського легіону склала військову присягу на вірність українському народу на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Польщі.