Особливості, що притягують успіх: учені назвали риси характеру, відповідальні за кар'єрне зростання
Особливості, що притягують успіх: учені назвали риси характеру, відповідальні за кар'єрне зростання

Особливості, що притягують успіх: учені назвали риси характеру, відповідальні за кар'єрне зростання

Хоча генетика є ключовим моментом закладання в нас різноманітних якостей, які вибудовують наше життя, оточення часом має більш важливу роль у цьому. Так, учені визначили риси характеру успішних людей, які виявилися сильнішими за гени.

Генетичні дослідження вчених уже не раз наголошують на значній ролі "некогнітивних навичок" у визначенні життєвих результатів, зазначаючи, що ці риси можуть бути не менш, а то й більш важливими, ніж інтелектуальні здібності. Такі некогнітивні навички, як наполегливість, мотивація, самоконтроль, емоційна стабільність, допитливість і організованість, роблять істотний внесок у здобуття освіти, успіх у кар'єрі та навіть у тривалість життя, пише PsyBlog.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Нещодавнє великомасштабне дослідження вчених, опубліковане в журналі Nature Genetics, у якому взяли участь 1,5 мільйона осіб, показало, що 57% генетичного впливу на успіх у навчанні зумовлено некогнітивними здібностями, і лише 43% припадало на них. Доктор Деніел Белскі, співавтор дослідження, відзначив несподіваний результат наукової роботи: "Виявилося, що зовсім некогнітивні навички роблять такий самий внесок у успадкованість успішності, як і когнітивні здібності". Це відкриття розкриває широку генетичну архітектуру, що впливає на навички, які мають вирішальне значення для особистого та професійного розвитку.

Важливо Унікальна риса характеру: вчені дізналися як розпізнати незвично розумних людей

Професорка Пейдж Харден, інша співавторка дослідження, детальніше зупинилася на цих навичках, пов'язавши їхні генетичні маркери з рисами, що асоціюються зі зрілістю, соціальною компетентністю та зниженням ризикованої поведінки. Однак дослідження також показало, що ці ж генетичні маркери можуть привертати людей до психічних розладів, таких як ОКР, біполярний розлад і шизофренія. Це явище, відоме як плейотропія, чітко демонструє і двосічну природу генетичних ознак.

Результати дослідження також вказали на важливе застереження: у той час як генетика є основою, чинники довкілля та суспільства залишаються важливими. Професорка Гарден зазначила, що генетичний вплив завжди має сприйматися через призму історії та соціальних структур. Ця наукова робота робить важливий внесок у триваючу наукову дискусію щодо балансу між генетичним і середовищним впливом на людський потенціал.

Інші дослідження показали, що такі риси, як сміливість і самодисципліна, часто перевершують IQ у прогнозуванні академічних і професійних досягнень. Крім того, освітні заходи, спрямовані на розвиток цих некогнітивних навичок, ефективно покращують довгострокові результати, що свідчить про те, що ці здібності можна виховати в людях, на відміну від генетично закладених моментів.

Дослідження в галузі поведінкової генетики та психології продовжують розширювати ці знання, виявляючи складні взаємозв'язки між спадковими рисами та життєвим досвідом. Наприклад, генетика зумовлює близько 50% відмінностей у рисах особистості, але життєві обставини часто визначають, як ці риси проявляються в поведінці. Тому, хоча вроджені характеристики задають відправну точку, особисті зусилля та підтримка суспільства залишаються ключовими для повної реалізації їхнього потенціалу.

Раніше Фокус писав про те, як визначити володарів "рухомого інтелекту". Рухомий інтелект досить сильно відрізняється від свого більш стандартного виду, і вчені виділили риси характеру, за якими можна визначити його носіїв.

Також Фокус писав про особисті якості, які не дають нам вірити фейковим новинам. Згідно з дослідженням, проникливість відіграє вирішальну роль у здатності оцінювати точність інформації.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader