Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська та голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання й догляду дітей Ірина Тулякова спільно з представниками ЮНІСЕФ відвідали Харківську міську лікарню №16. Про це повідомляє офіційний сайт Харківської обласної військової адміністрації.
На базі закладу діє державна установа «Школа супергероїв», де сьогодні відбулося відкриття другого навчального класу.
«Проєкт реалізується в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні в межах ініціативи «Без бар’єрів» під патронатом першої леді Олени Зеленської, за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та сприяння Харківської обласної військової адміністрації. У перспективі планується створити ще одну «Школу супергероїв» на базі Харківської обласної дитячої клінічної лікарні. Продовжуємо створювати умови для всебічного розвитку дітей Харківської області, залучаючи міжнародних партнерів та об’єднуючи зусилля на рівні громад і районів», – сказала Віта Ковальська.
Фото: прес-служба Харківської обласної військової адміністрації
Освітній центр розпочав свою роботу у грудні 2021 року, але в зв’язку з початком повномасштабного вторгнення діяльність було призупинено і відновлено наприкінці 2022 року. На даний час у освітньому центрі працює 7 фахівців: вчитель початкових класів, асистент, вихователі, методист, практичний психолог та завідувач. Також є вчителі–предметники, а саме: математика, українська мова та література, англійська мова, географія, біологія та фізика.
Мета освітнього центру – забезпечення організації та надання особам, які здобувають дошкільну або повну загальну середню освіту та перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога у відповідних закладах охорони здоров’я, освітніх послуг у сфері дошкільної та повної загальної середньої освіти. У період з січня 2023 року по серпень 2024 року школу відвідали 714 учнів, проведено 9291 урок. Станом на 15 листопада 2024 року в освітньому центрі навчається близько 50 дітей, які знаходяться на лікуванні в закладах охорони здоров’я. Впродовж вересня-жовтня поточного навчального року освітні послуги надано 161 дитині, проведено 1253 уроки.
Фото: прес-служба Харківської обласної військової адміністрації
У Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди відбулася презентація проєкту «Зміцнення інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами у Харківській області». За ініціативи Харківської обласної військової адміністрації проєкт реалізується благодійним фондом «Харків з тобою» у співпраці з ХНПУ ім. Г.С. Сковороди та громадською організацією «Спільнота небайдужих «Дія». Етапи проєкту передбачають визначення потреб дітей з особливими освітніми потребами; надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП; створення інклюзивного освітнього середовища для навчання кожної дитини; впровадження освітньо-просвітницького курсу для сімей, які мають дітей з ООП. До проєкту вже долучилися 2173 дитини у 20 громадах області. Крім цього, в межах проекту на базі ХНПУ ім. Г.С. Сковороди відкрито лабораторію спеціальної та інклюзивної освіти, розпочато закупівлю обладнання для 10 кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів.
«У Харківській області активно розвиваються соціальні та освітні послуги для дітей з особливими потребами, в тому числі, завдяки підтримці міжнародних партнерів, таких як ЮНІСЕФ. Відкриваються навчальні класи в лікарнях, створюються інклюзивні освітні середовища, проводяться курси для родин. Це надзвичайно важлива робота. Дякую Харківській обласній військовій адміністрації та всім, хто, незважаючи на складні обставини, продовжує працювати для дітей та молоді», – зазначила Ірина Тулякова.
В межах візиту Віта Ковальська й Ірина Тулякова спільно з представниками ЮНІСЕФ ознайомилися з роботою Харківської обласної дитячої бібліотеки для дітей та юнацтва, на базі якої за ініціативи ХОВА та підтримці Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» створено молодіжний простір ESTEAM-лабораторія «Ko_Laba». Це сучасна локація, обладнана новітньою технікою для роботи та творчості. Крім цього, на базі бібліотеки створено студію звукозапису, де креативна молодь може створювати подкасти, музичні треки та інший контент. Все обладнання є безкоштовним для відвідувачів бібліотеки.