«Не визнають колективної відповідальності росіян»: українські активісти та посол розкритикували «антивоєнний марш» російської опозиції в Берліні
«Не визнають колективної відповідальності росіян»: українські активісти та посол розкритикували «антивоєнний марш» російської опозиції в Берліні

«Не визнають колективної відповідальності росіян»: українські активісти та посол розкритикували «антивоєнний марш» російської опозиції в Берліні

Посол України у ФРН переконаний, що «антивоєнна демонстрація», організована Володимиром Кара-Мурзою, Іллею Яшиним та Юлією Навальною, — це піар-кампанія, цільовою групою якої є не російське населення, а німецькі ЗМІ та політики, а також боротьба за фінансування.

Посол України в Німеччині Олексій Макеєв та українські активісти розкритикували «антивоєнний марш» російської опозиції в Берліні, який має відбутися 17 листопада, повідомляє Укрінформ. 

Як відомо, російські політики-вигнанці, що позиціюють себе як опозиціонерів путінському режиму —  Ілля Яшин, Володимир Кара-Мурза та Юлія Навальна, — мають намір провести в Берліні демонстрацію проти війни, яку їхня країна веде проти України. Серед заявлених цілей акції — вимога негайного виведення російських військ з України, засудження Володимира Путіна як воєнного злочинця та звільнення всіх політв’язнів у Росії; об’єднання глобальних демократичних голосів, підтримка України, вимога справедливості та посилення бачення демократичного майбутнього для Росії. 

Натомість Олексій Макеєв у статті для німецького видання Zeit зауважує: «Багато що свідчить про те, що хода, організована Юлією Навальною, Іллею Яшиним і Володимиром Кара-Мурзою, буде радше листопадовою прогулянкою без гідності та наслідків. PR-кампанією, цільовою групою якої є не російське населення, а німецькі ЗМІ та політики».  

Посол України переконаний, що демонстрація є свідченням боротьби за увагу Німеччини та фінансування. Російські опозиціонери ховаються за зручним терміном «путінська війна», не говорячи при цьому про колективну відповідальність, оскільки це війна Росії проти України, вважає дипломат. 

«Мені байдуже, як росіяни розбиратимуться зі своїми злочинами після нашої перемоги. Але я знаю, що шлях до національної переоцінки починається не з релятивізації національної загарбницької війни», — написав Олексій Макеєв. 

У свою чергу, берлінська неурядова організація Vitsche («Віче») також розкритикувала майбутню акцію.

«...Не перекладайте відповідальність лише на Путіна. Організатори зосереджують свою риторику на зображенні Володимира Путіна як єдиного відповідального за агресивну війну Росії. Таке ставлення ігнорує глибоко вкорінені проблеми в російському суспільстві та упускає суть демократичного, опозиційного підходу. Справжня відповідальність означає поставити під сумнів не одну людину, а соціальні структури та колективне ставлення, які зробили цю війну можливою», — заявили активісти. На їхню думку, анонсована акція не містить чіткого посилу щодо фундаментальних питань, таких як підтримка України чи критична оцінка російського суспільства. Юлія Навальна останніми тижнями неодноразово засуджувала війну, але називала її «війною Путіна» і критикувала поставки зброї Україні, а Ілля Яшин і Володимир Кара-Мурза наголошували на негативному впливі санкцій на населення Росії, нагадали у Vitsche.  

«Всі ці промови і заяви жодним чином не сприяють тому, щоб Україна виграла війну. Навпаки, таке ставлення підриває необхідний аналіз ролі Росії та посилює наратив про те, що відповідальність лише на Путіні, а суспільство та опозиція звільнені від будь-якої відповідальності. У довгостроковій перспективі це перешкоджає можливості реальних змін і руху до демократичних цінностей», — зазначила голова організації Ірина Шулікіна. 

«несправедливими» санкції західних країн, запроваджені з початку російсько-української війни, оскільки вони виявилися спрямованими не проти путінського режиму та його окремих злочинців, а проти всієї Росії та російських громадян. 

На думку Кара-Мурзи, мають бути персональні санкції проти російських чиновників. Цю думку він підкріпив словами Нємцова: «Країну не чіпайте — негідників карайте».

Про те, як російські опозиціонери уникають глибинної проблеми — розриву з імперським минулим і трансформації РФ, читайте в публікації «Російська опозиція: між піаром і бездіяльністю. Аналіз публічних заяв російських активістів».

Фото з відкритих джерел 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader