Законопроєкт про економічне бронювання перебуває на етапі обговорення, а його запровадження планується до кінця 2024 року, що може принести 8 мільярдів гривень щомісячно до держбюджету. Керівник департаменту в Мінцифрі і доброволець ЗСУ Мстислав Банік в ексклюзивному інтерв'ю24 Каналу розповів про своє ставлення до принципу "воюй або працюй".
"Має бути певний баланс"
Банік зазначив, що добре сприймає усе, що йде на користь державі та армії. За його словами, якщо Мінекономіки і Мінфінансів, відповідні комітети і депутати бачать сенс в економічному бронюванні, ймовірно, вони спираються на певні розрахунки та обґрунтування. Якщо такий вид відстрочки доцільний, то Банік підтримує його.
Я не скажу, що усі чоловіки мають бути на фронті. Має бути якийсь певний баланс. І я впевнений, що і в цьому плані він також буде,
– наголосив доброволець ЗСУ.
Також військовий підкреслив, що добре ставиться до того, що у тилу панує спокійне життя, працюють заклади, працює все, адже це йде на користь економіки, платяться податки, є робочі місця, і країна не перебуває в занепаді.
Банік не підтримую позицію тих людей, які намагаються уникнути війни. Водночас він застерігає, що люди, які ходять по кафешках чи ще десь, можуть донатити, можуть волонтерити, допомагати цілим підрозділам. працювати в компаніях, які забезпечують український ВПК.
Довідка: Мстислав Банік з 2019 року працює у Міністерстві цифрової трансформації. У лютому 2024 року він вступив до ЗСУ. А після навчань у Великій Британії долучився до підрозділу CODE 9.2. Зараз Мстислав Банік – командир відділення ударних безпілотних авіаційних комплексів, роти ударних БПЛА CODE 9.2 3-го штурмового батальйону 92 окремої штурмової бригади імені Івана Сірка та має звання молодшого сержанта.