Про це сказав у інтерв'ю Українському радіо голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.
"Де будуть інтереси бізнесу, і бізнес буде себе відчувати безпечно - тільки туди підуть інвестиції", – сказав урядовець.
Він також зауважив, що кожен з проєктів, які нині впроваджуються в Україні, пріоритетний по-своєму. Адже з одного боку, це можливість втримати людей тут, а іншого – додатковий аргумент для повернення їх додому.
"Повернення людей з-за кордону – не менш важливо, ніж вода в Миколаєві для якоїсь громади", – сказав Сухомлин. І додав: "Успішна Україна - це велика кількість таких важливих проєктів, які разом повинні відновити Україну після цієї складної війни і нашої перемоги".
13-14 листопада у Варшаві відбулася IV міжнародна виставка та конференція ReBuild Ukraine. Сергій Сухомлин представляв там Агенцію відновлення України.
"За ці три роки, коли йде війна, нам вдалося реалізувати декілька проєктів, які ми презентували тут. Зокрема, один великий проєкт будівництва ТЕС зі спалювання сміття. Сьогодні щодо нього вже йде проєктування, виготовляється робоча документація шведською компанією. ...Агенція в своїх планах на наступний рік презентувала декілька проєктів, які зможуть залучити українські громади для відновлення України і відновлення через місцеве самоврядування", - сказав він.
За словами Сухомлина, не можна порівнювати один та інший проєкт за важливістю: "Сьогодні Агенція реалізує ті пріоритети, які виставляє держава. Зрозуміло, що це захист енергетичних об'єктів, і ми працюємо над захистом другого, третього рівня. Це вже і ракетний захист. ... Але не менш важливий проєкт будівництва водогону для забезпечення водою Миколаєва... Тому тут не можна порівнювати один та інший проєкт за важливістю. І в нас їх дуже багато".
Посадовець наголосив, що повернення людей з-за кордону – не менш важливо, ніж вода в Миколаєві для якоїсь громади. "Енергетична безпека, децентралізована генерація – кожен з цих проєктів по-своєму важливий. І успішна Україна - це велика кількість таких важливих проєктів, які разом повинні відновити Україну після цієї складної війни і нашої перемоги", - зауважив він.
Сухомлин, зокрема, підкреслив важливість проєктів шкіл і садочків.
"Завдання Агенції в тому числі зробити проєкти нових шкіл, сучасних дитсадків, лікарень для повторного використання. Для того, щоб громади іноді не витрачали зайві кошти на проєктування. В нас є велика підтримка від донорів, в тому числі технічна допомога, і ми можемо залучати найкращі світові практики. Тобто громади можуть отримати найкращий проєкт школи, дитячого садочка чи якогось інфраструктурного об'єкта, не витрачаючи на це з одного боку кошти, а з іншого – проєктні організації, які це роблять, це ж світовий рівень", - розповів голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури .
Стосовно енергетичних об'єктів він, зокрема, акцентував на ролі як на місцевого самоврядування, так і приватного бізнесу.
"Тут держава докладає дуже багато зусиль, в тому числі місцеве самоврядування. ... І навіть приватний бізнес, тільки одна компанія, не будемо її називати, на сьогодні інвестувала в такі проєкти понад 200 млн євро. І продовжує це робити. На сьогодні це вже приблизно 240 МВт потужності", - сказав чиновник.
За його словами, на сьогодні на базі Агенції розробляються моделі для державно-приватного партнерства, де може знайти себе бізнес, " бо ми розуміємо, що тільки кредитних і грантових грошей не вистачить для відновлення України. Там, де будуть інтереси бізнесу і бізнес буде себе відчувати безпечно, тільки туди підуть інвестиції".
Фото: Українське радіо