Саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва об’єднує 21 країну-учасницю, що становлять 60% світового ВВП.
Під час саміту Байден планує оголосити про нові домовленості з Перу щодо боротьби з наркотрафіком, інвестиції у залізничну інфраструктуру та космічні дослідження, підкріплені підписанням меморандуму між NASA та перуанською агенцією Conida.
У п’ятницю Байден візьме участь у тристоронніх переговорах з прем’єр-міністром Японії Сігеру Ішибою і президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Такі зустрічі з союзниками планується зробити регулярними, навіть після зміни адміністрації на Дональда Трампа в січні.
У неділю він здійснить візит до Амазонії в місті Манаус, Бразилія, а потім вирушить до Ріо-де-Жанейро для участі в саміті G20.
Відомо, що у Перу Байден зустрінеться з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Зустріч відбудеться на тлі напруженої ситуації через загрозу нових торгових воєн між двома країнами, які можуть розпочатися з приходом адміністрації Дональда Трампа.
Президент Китаю прибув до Ліми за чотири години до Байдена і вже провів переговори з Болуарте, після чого обидва лідери взяли участь у віртуальному відкритті порту Чанкай, побудованого за участю китайського капіталу.
Саміт країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону буде присвячений таким економічним темам, як торгівля та інвестиції, інновації та стійке зростання. З 1989 року мета АТЕС – сприяння економічному зростанню, співпраці та інвестиціям у Тихоокеанському регіоні.
Для посилення безпеки на саміті в Лімі, де проживає 10 мільйонів осіб, було мобілізовано понад 13 000 поліцейських.