Заміщення імпортної риби вітчизняною у держзакупівлях загрожує перевитратами
Заміщення імпортної риби вітчизняною у держзакупівлях загрожує перевитратами

Заміщення імпортної риби вітчизняною у держзакупівлях загрожує перевитратами

Витрати під час держзакупівель можуть зрости

В асоціації "Риба України" говорять, що на сьогодні Україна не має достатніх обсягів власного вирощування риби, щоб повністю замістити імпортну продукцію у державних закупівлях, повідомляє 24 Канал із посиланням на ГС "Риба України". Наша галузь в Україні ще не досягла необхідного рівня розвитку та потужностей для задоволення таких обсягів споживання.

Крім того, за словами експертів, собівартість вітчизняної риби, вирощеної в Україні, значно перевищуватиме ціни на імпортну рибу. Це пов'язано з високими витратами на корми, обладнання, електроенергію та інші виробничі витрати. Тому перехід на виключно українську рибу в державних закупівлях може призвести до суттєвого подорожчання продовольства для державних установ і соціальних програм.

За результатами моніторингу ринку, середня ціна на імпортний хек становить приблизно 150 гривень за кілограм, у той час, як середня ціна на філе товстолобика, вирощеного в Україні, знаходиться на рівні 250 – 300 гривень за кілограм. Різниця в ціні складає близько 100 – 150 гривень за кілограм. Це означає, що при повній заміні імпортного хека на вітчизняного товстолобика, вартість продовольчих закупівель для державних установ може зрости на 30 – 50%,
– йдеться у заяві асоціації.

Задля ефективного використання бюджетних коштів, на думку експертів "Риба України", більш доцільним є поступовий перехід на українську рибу в державних закупівлях. Це дасть можливість виробникам адаптуватися та знизити витрати виробництва, не створюючи різкого навантаження на державний бюджет.

Важливо! В Асоціації виступили за розробку збалансованої стратегії імпортозаміщення, коли частка української риби в державних закупівлях буде поступово збільшуватися в міру нарощування потужностей вітчизняних виробників. Це, на їх думку, допоможе підтримати як вітчизняне рибне господарство, так і соціально-економічну стабільність у країні.

Джерело матеріала
loader
loader