США, Аргентина, Австралія, Канада та Україна подали зустрічне повідомлення до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо програми підтримки вирощування пшениці та рису в Індії.
Як пише World Grain, відповідно до своїх зобов'язань перед СОТ, Індія може надавати субсидії в розмірі не більше 10% від загальної вартості продукції рослинництва. У 2021/22 та 2022/23 МР, як зазначають заявники, рівень підтримки значно перевищує цей ліміт.
Схеми підтримки пшениці в Індії стимулюють перевиробництво та відлякують фермерів від вирощування інших культур, зазначається у поданні. Це призвело до величезних державних запасів пшениці, які індійський уряд часом викидав на міжнародні ринки. Порушення, які це спричиняє, шкодять фермерам у країнах-експортерах та їхнім клієнтам.
«Уряд Індії продовжує порушувати свої зобов’язання, а його відмова піти на компроміс щодо рівня підтримки та державних запасів блокує будь-який прогрес у сільськогосподарських переговорах у СОТ. Важливо продовжувати висвітлювати цю проблему з надією, що зрештою це змусить Індію стати відповідальним торговим партнером». — заявив президент US Wheat Associates Вінс Петерсон.
Національна асоціація виробників пшениці також підтримала зустрічне повідомлення.
Це третє зустрічне повідомлення, яке США подали до СОТ проти субсидій Індії на рис і пшеницю. Попередні були 2018 та 2023 року, останнє підтримали Австралія, Канада, Парагвай, Таїланд і Україна.