Про це повідомив сайт Світового конгресу українців (СКУ), передає Укрінформ.
«Ідея полягала в тому, щоб проаналізувати роль жінок у війні, її зміни та порівняти наш досвід з іншими. Ми віримо, що обмін досвідом і обговорення важливих суспільних тем сприятимуть відновленню нашого суспільства та відбудові України після російсько-української війни», – сказала координаторка культурних проєктів ТУФ Наталія Терамае.
Фестиваль відкрився фінським документальним фільмом «Лотати / Жінки на війні» (реж. Тару Мякеля, 1995), який розповідає про ветеранок жіночої добровольчої парамілітарної організації Lotta Svärd, історія якої була сильно цензурована під час холодної війни.
«Після Другої світової війни було заборонено публічно говорити про лотат. Якщо їх і показували, то тільки в негативному світлі. Цей фільм – знак пошани до фінської армії», – сказала Тару Мякеля після показу.
Український документальний фільм «Невидимий батальйон» (2017) показали, щоб привернути увагу до гендерної дискримінації в Збройних силах України, проблеми ПТСР та підвищити обізнаність про російсько-українську війну.
«Завдяки нашій кампанії у 2016 році було відкрито 63 посади для жінок, а у 2018 році були внесені зміни до закону», – розповіла Марія Берлінська, засновниця проєкту «Невидимий батальйон» і директорка Центру підтримки аеророзвідки.
Загалом у програмі було чотири фільми. Вперше фестиваль провели у 2017 році. Українські кінодні ТУФ організовує у співпраці з Національним аудіовізуальним інститутом Фінляндії та Національним кіноцентром Олександра Довженка.
Нагадаємо, у жовтні Товариство українців Фінляндії представило Україну на Гельсінському книжковому ярмарку – одному з найбільших у нордичному регіоні.
Фото: Товариство українців у Фінляндії / Фейсбук