Розміром як синій кіт: біля Соломонових островів знайшли найбільший в світі корал
Розміром як синій кіт: біля Соломонових островів знайшли найбільший в світі корал

Розміром як синій кіт: біля Соломонових островів знайшли найбільший в світі корал

До цієї знахідки біля Соломонових островів найбільшим коралом у світі вважалася масивна колонія Національного морського заповідника Американського Самоа, яка отримала ім'я Big Momma.

Під час експедиції науковці National Geographic у водах Соломонових островів виявили найбільший у світі корал. Про це пише ВВС.

Величезний корал, якому на думку вчених може бути за 300 років, досягає 34 метри завширшки та має діаметр— 32 метри, а його висота становить 5,5 метра.

Дослідники кажуть, що корал виглядає здоровим і буквально став для них "маяком надії", оскільки через зміну клімату і підвищення температури вод Світового океану коралів значно поменшало.

Корал виявили під час під час експедиції, присвяченої вивченню впливу глобального потепління на Тихий океан.

"Побачити такий корал — це майже те саме, як раптово побачити величезний собор під водою. Це дуже хвилюючий момент. Я відчуваю глибоку повагу до того, що змогло вижити і існує вже сотні років, залишаючись на одному місці. У такий момент думаєш: збожеволіти, він же був тут, коли жив Наполеон", — каже Ману Сан Фелікс.

До цієї знахідки біля Соломонових островів найбільшим коралом у світі вважалася масивна колонія Національного морського заповідника Американського Самоа, яка отримала ім'я Big Momma (Велика Мама). У ширину Big Momma досягає 22,2 м, у висоту — 6 м, а коло дорівнює 41 м. Вік цього коралу, за оцінками вчених, перевищує 500 років.

Провідний спеціаліст команди проекту National Geographic "Pristine Seas" ("Заповідні моря") Моллі Тіммерс порівняв форми обох коралів-гігантів.

"Тоді як Big Momma схожий більше на величезну кульку морозива, що впала на риф, новий корал нагадує морозиво, що тане, яке розтікається по дну", — розповіла Моллі Тіммерс.

Щойно відкритий корал має хвилясту форму, його основний колір коричневий із вкрапленнями яскраво-жовтого, синього та червоного кольорів.

Нагадаємо, що раніше цього року австралійські чиновники ухвалили рішення закрити місцеві пляжі для купання. Причиною стали тисячі загадкових смолянистих кульок, викинутих на берег.

Джерело матеріала
loader
loader