Група інвесторів у мемкоїн JENNER подала колективний позов проти Кейтлін Дженнер, звинувативши її у розповсюдженні «хибних та оманливих заяв» про цей токен. Кейтлін Дженнер — трансгендерна жінка і вважається найвідомішою у світі трансгендерною особою. Ім’я при народженні — Вільям Брюс Дженнер, успішний спортсмен-легкоатлет і батько 6 дітей. Кейтлін — християнка, консерватор, активно підтримує Республіканську партію і Трампа.
В документах йдеться про те, що за деякими ознаками JENNER можна вважати незареєстрованими цінними паперам. Найєм Азад та Міхай Калусеру, громадяни Великобританії та Румунії відповідно, подали скаргу до федерального суду Каліфорнії 13 листопада. Вони стверджують, що Дженнер та її менеджер Софія Гатчінс «шахрайським шляхом залучали фінансово недосвідчених інвесторів зі США та за кордоном» до купівлі незареєстрованих цінних паперів.
Позивачі додали, що втратили понад $56,000, інвестуючи в JENNER на блокчейнах Ethereum та Solana. Вони запевняють, що не зробили б цього, якби не «хибні та оманливі заяви та замовчування» Дженнер. У позові зазначено, що Дженнер «свідомо не зареєструвала» токен в Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), через що інвестори «зазнали значних збитків», не маючи повної інформації для об’єктивної оцінки ризиків.
Мемкоїн JENNER був вперше запущений на Solana в травні через платформу Pump.fun, однак незабаром Кейтлін Дженнер та інші знаменитості заявили, що їх обдурив промоутер Сахіл Арора. Пізніше токен було перезапущено вже на Ethereum. Але з того часу його загальна ринкова вартість впала з $7,5 млн до $271,000.
«Дженнер, схоже, фактично покинула проєкт, більше не просуває мемкоїн, залишивши інвесторів наодинці з великими втратами. Малоймовірно, що ці втрати колись будуть відшкодовані», — йдеться у скарзі.
Позов також стверджує, що Дженнер «обіцяла» не перезапускати токен, проте згодом перезапустила його на Ethereum, що призвело до різкого падіння вартості оригінального токена на Solana. Азад і Калусеру вважають, що Дженнер додала 3% «податку» на кожну транзакцію, але не розкрила цю інформацію, що, за їх словами, значно її збагатило.
Дженнер звинуватили у порушенні законів про цінні папери, а також у шахрайстві. Гатчінс також фігурує у позові як підозрювана у сприянні шахрайству.
На фоні цієї інформації ціна токена JENNER впадала майже вдвічі: з $0.00059 до $0.00027 і продовжує знижуватись.
Хто такий Сахіл Арора?
Промоутер Сахіл Арора, який стоїть за безліччю проєктів токенів знаменитостей, заробив близько $5 млн у 2024 році, випливає з розслідування експертів платформи Bubblemaps.
Арора народився в Індії. У 2017 році, коли йому виповнилося 18 років, він запустив компанію Vuzelaa Group для встановлення криптоматів. З 2020 по 2023 роки промоутер реалізував понад 10 криптопроєктів. Водночас токени більшості з них фактично знецінилися. Так, наприклад, вартість ZelaaPayAE (ZPAE) і ZelaaNFT (NFTZ) скоротилася на 99% з моменту виходу на ринок.
Арора стоїть за створенням токенів таких знаменитостей, як Флойд Мейвезер, Кейтлін Дженнер, Іггі Азалія, Джейсон Деруло, Lil Pump та інших.
1/ An investigation into Sahil, featuring unseen footage, who made $30M in 2024 by launching tokens for celebrities—most of which dumped to zero
↓ 🧵 pic.twitter.com/iSo1kFTSdO
— Bubblemaps (@bubblemaps) August 14, 2024
У звіті йдеться, що він контролював частку від 25% до 40% пропозиції цих мемкоїнів. Після виходу на ринок і реклами з боку селебріті, він продавав активи, отримуючи значний прибуток.
У Bubblemaps заявили, що Арора практично щодня випускає нові активи на платформі pump.fun, стверджуючи, що вони пов’язані зі знаменитостями. Але його важко притягнути до відповідальності.
Команда соцмережі X заблокувала акаунт @Habibi_Comm, асоційований з промоутером мемкоїнів.
Джерело: Bloomberg Law