Про це повідомляє Kyodo, передає Укрінформ.
Як зазначається, після перевірки реактора №2 на АЕС «Цуруга», що експлуатується компанією Japan Atomic Power Co., наглядовий орган підтвердив своє рішення, прийняте у серпні, не підтверджувати безпеку реактора. У відомстві пояснили, що існує імовірність того, що під виведеним з експлуатації енергоблоком є активний розлом.
У сейсмонебезпечній Японії заборонено будувати реактори або інші важливі об'єкти безпосередньо над розломами.
Раніше у липні робоча група наглядового органу дійшла висновку, що не може виключити можливість того, що активний розлом, розташований приблизно за 300 метрів на північ від будівлі реактора, також не простягається прямо під об'єктом.
У 2013 році експерти наглядового органу у галузі ядерної енергетики провели розслідування, яке показало наявність активного розлому під блоком.
Процедура оцінки енергоблока двічі призупинялася після того, як з'ясувалося, що Japan Atomic Power подала документи з неточностями. У серпні минулого року було подано повторну заявку на перевірку.
На теперішній час у Японії здійснюється перевірка 27 із 35 реакторів по всій країні, 17 реакторів вже отримали позитивний висновок наглядового органу.
Японія оновила свою регуляторну систему у 2012 році, а також запровадила низку нових вимог до безпеки в липні 2013 року, щоб врахувати уроки, винесені з катастрофи на АЕС «Фукусіма-1» компанії Tokyo Electric Power Company Holdings Inc. у березні 2011 року, спричиненої потужним землетрусом і цунамі.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні в північно-східній частині острова Хонсю уперше відновили роботу реактора атомної електростанції «Онаґава» (Onagawa), який постраждав від землетрусу та цунамі 2011 року.
Фото: japan-forward.com