Заяви про те, що Україна на 100% готова до опалювального сезону не відповідають дійсності.
Про це на ютуб-каналі Юрія Романенка заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко. За його словами, ситуація з інфраструктурою настільки критична, що державні органи не встигають оновити мережі, аби забезпечити нормальне проходження зимового періоду.
Один з основних викликів — це старі тепломережі, з яких більша частина вже вичерпала свій термін експлуатації. Україна до початку повномасштабної війни мала близько 18 тисяч кілометрів теплових мереж, з яких 14,5 тисяч км потребували негайної заміни. Однак, навіть з врахуванням витрат на оновлення, країна за рік замінює лише 250-300 км труб, що означає, що на повне оновлення тепломереж потрібно не менше ніж 47 років. Однак і ці нові труби, з полімерами, мають термін служби близько 50 років, і, таким чином, до того часу, як всі мережі будуть оновлені, деякі вже потребуватимуть нових замін.
Окрім проблем із тепломережами, серйозні труднощі спостерігаються і в системах водоканалів.
"Близько 85-90% мереж водоканалів непридатні до використання. Проблема існує повсюдно — в Києві та інших містах країни. Там також є серйозні труднощі, адже труби не замінюються", - зазначає Попенко.
Обладнання водоканалів, яке функціонує вже понад 30 років, втрачає свою ефективність. Втрати води на старих мережах сягають 40-50%. Попенко підкреслив, що через це не тільки виникають численні аварії, а й зростають витрати на підтримку системи. Як приклад він навів ситуацію в Житомирі та Полтаві, де через проблеми з центральними колекторами ціле місто залишалося без води.
Ще однією важливою проблемою є стан житлового фонду. На момент 2022 року в Україні було близько 180 тисяч багатоквартирних будинків, з яких 120 тисяч потребують повної модернізації. За нинішніх темпів (5-7 будинків на рік) на оновлення житлового фонду знадобиться більше 17 тисяч років.
Останні новини України:
Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.