У деокупованій Снігурівській громаді відновили роботу 90% малого та середнього бізнесу
У деокупованій Снігурівській громаді відновили роботу 90% малого та середнього бізнесу

У деокупованій Снігурівській громаді відновили роботу 90% малого та середнього бізнесу

У деокупованій Снігурівській громаді на Миколаївщині відновлено роботу 90% малого та середнього бізнесу.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

"До війни промисловий потенціал громади становили підприємства з перероблення: маслозавод, цех з розливу мінеральної води, підприємство з виробництва борошна, хлібзавод, група компаній з перероблення томатів "Агроф’южн" тощо. Унаслідок бойових дій усі вони зазнали значних пошкоджень і не працювали. Але на сьогодні 90% малого та середнього бізнесіввідновили роботу", - сказав Кухта.

Своєю чергою, власниця місцевого магазину Тетяна Терещук розповідає, що доходи від підприємницької діяльності тепер суттєво знизилися порівняно з довоєнним періодом. Вона зазначає, що росіяни розграбували її заклад у перші дні окупації, і вона виїхала у Чехію, де працювала на чотирьох роботах. Зароблені гроші допомогли відновити магазин у Снігурівці.

"Вести тут бізнес непросто, попит на товари невеликий. Я винна чимало грошей за продукцію, яку брала ще перед початком великої війни. Віддаю борг невеликими частинами і паралельно беру товар під реалізацію", - зазначає підприємиця.

Керівник фермерського господарство «Софія» Олександр Катков розповів, що у 2022 році уся пшениця згоріла на полі і два роки землю не обробляли. Після звільнення, поле розмінували власними силами і цієї весни засіяли. Але через посуху отримали невисокий урожай, який продали майже за собівартістю, бо потрібно було терміново розрахуватися за взяті в борг пальне та насіння.

"Є така хороша державна кредитна програма: «5–7–9%». Але річ у тім, що банки відмовляють нашим фермерам у наданні кредитів, бо ми у зоні можливих бойових дій. Хотілося б, щоб цю проблему якось допомогли розв’язати, адже без цього ми не можемо розвиватися", – сказав фермер.

Більше про те, як живуть і працюють люди у деокупованій Снігурівській громаді за 35 кілометрів від лінії фронту, читайте у публікації "Снігурівщина розміновується, відбудовується і... співає".

Як повідомлялося, Міністерство економіки розробляє стратегію відновлення земель на деокупованих територіях. Мінекономіки очолило робочу групу для створення системи аналізу ґрунтів, пошкоджених внаслідок бойових дій, та розробки рекомендацій для фермерів, які працюють на цих землях.

Теги за темою
Бізнес
Джерело матеріала
loader
loader